fbpx

Sukces polskiego policjanta w katarskim ultramaratonie

Wykładowca słupskiej szkoły Policji jako jedyny Polak dobiegł do mety ultramaratonu rozgrywanego w ramach Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kataru Ad-Daucha. St. asp. Tomasz Matusiak pokonał morderczy dystans 100 kilometrów, na którym rywalizowali najlepsi biegacze świata.

Do polskiej kadry narodowej biegaczy powołano pięciu zawodników, wśród których jedynym policjantem był właśnie przedstawiciel słupskiej szkoły Policji. Zawodnicy biegli po pięciokilometrowej pętli, która należało pokonać 20 razy. Ze względu na wysokie temperatury rywalizację rozpoczęto o godzinie 18, gdy temperatura powietrza wynosiła „tylko” 29 stopni Celsjusza. Policjant zameldował się na mecie jako 124. zawodnik z czasem 9 godz. 53 min. 48 sekund.

Aby zapewnić zawodnikom znośne warunki organizatorzy rozstawili na trasie specjalne tunele, do których tłoczono chłodne powietrze. Spośród około 300 ultramaratończyków, ponad 100 zeszło z trasy z powodu różnego rodzaju dolegliwości. Również pozostali członkowie polskiej reprezentacji nie ukończyli tego morderczego biegu. Jedynym Polakiem, który dobiegł do mety, był właśnie st. asp. Tomasz Matusiak.

Źródło: tvn24

Dodaj komentarz