fbpx

Pszczoły coraz bardziej popularne we Włoszech. Ule wyrastają na balkonach, dachach i w ogrodach

1

Hodowla pszczół w miastach, nawet na balkonie czy w ogrodzie na dachu, staje się coraz popularniejsza we Włoszech. Według włoskiej agencji Ansa w Mediolanie zainteresowanie kursami dla miejskich pszczelarzy jest tak duże, że niemal wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Coraz więcej osób chce zostać miejskimi pszczelarzami, a do tego nie jest to wcale trudne – informuje włoska agencja Ansa. We Włoszech miejska hodowla pszczół staje się coraz bardziej popularna.

– Jeśli pszczoły znajdą dobre warunki życia, a zatem zieleń i wodę, przy inwestycji rzędu 300-400 euro można zbierać do 10 kilogramów miodu rocznie – powiedziała Claudia Zanfi, organizatorka pierwszego kursu dla miejskich pszczelarzy. W ich trakcie można dowiedzieć się, jak ustawić mały ul na balkonie i jak wydobywać miód, poznać świat pszczół oraz przepisy regulujące ich hodowlę.

W Mediolanie zainteresowanie kursami jest tak duże, że niemal wszystkie miejsca zostały zarezerwowane. Szkolenie obejmuje m.in. kwestie bezpieczeństwa i informacje na temat podstawowego stroju pszczelarza – specjalnej bluzy oraz kapelusza z siatką i rękawic.

Zanfi zwraca uwagę na szczególnie ważną cechę pszczół, przydatną zwłaszcza w metropolii: znakomicie wykrywają zatrucie środowiska. Poza tym są łatwe w hodowli.

Źródło: materiały prasowe, fot. pixabay.com

Dodaj komentarz