fbpx

Tarnobrzeg kolejnym miastem bez cyrków ze zwierzętami

1

„Podpisałem zarządzenie w sprawie zakazu organizowania na terenach gminnych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt” – poinformował wczoraj, podczas konferencji prezydent Tarnobrzega. „Tym samym nasze miasto dołączyło do grona wielu innych w Polsce, w których taki zakaz już obowiązuje.”

Podczas styczniowej konferencji prasowej na pytanie dotyczące wydania zakazu wstępu do miasta cyrku ze zwierzętami, prezydent przyznał, że nie zastanawiał się nad tym tematem. Na takie stanowisko szybko zareagowało Stowarzyszenie „Chrońmy Zwierzęta”, uruchamiając internetową zbiórkę podpisów, pod petycją do prezydenta o wydanie tego zakazu.

„Przez ten okres od ostatniej konferencji przeanalizowałem ten problem, o którym można poczytać na portalach internetowych, oglądnąłem mnóstwo filmików tam zamieszczanych. To jak wygląda tresura zwierząt w cyrku to okrucieństwo”– dodał prezydent.

Zakaz wjazdu cyrków ze zwierzętami dotyczyć będzie terenów należących do gminy jak i terenów których właścicielem jest Skarb Państwa, zarządzanymi przez prezydenta Tarnobrzega. „Apeluje jednocześnie do właścicieli terenów prywatnych żeby nie zgadzali się na przyjęcie cyrku ze zwierzętami” – mówił Grzegorz Kiełb.

Prezydent poinformował również, że wydany został zakaz dystrybucji biletów i promocji cyrków ze zwierzętami w jednostkach organizacyjnych typu szkoły, przedszkola itp.

Źródło: youtube.com, materiały prasowe

Dodaj komentarz