fbpx

23-letni bohater …uratował mężczyznę z płonącego budynku

Nie wahał się ani sekundy. Wszedł do płonącego domu, z którego wyciągnął 78-letniego mężczyznę. 23-letni Kamil Wojnarowski z Kożuchowa pod Strzyżowem od kilku dni jest bohaterem.

“Około godz. 23 wracałem od strony Frysztaka.  Zatrzymałem się. Było widać ogień, który już sięgał dachu. Zadzwoniłem na numer 112. Potem odstawiłem samochód na plac i przyszedłem pod dom. Wtedy pan wybił szybę w oknie, wbiegłem po schodach” – tak Kamil Wojnarowski wspomina mrożące krew w żyłach wydarzenia, do których doszło w ubiegłą sobotę we Frysztaku w powiecie strzyżowskim na Podkarpaciu.

Kamil zauważył wydobywający się dym z okna jednego z domów w pobliżu drogi. 23-latek natychmiast zatrzymał się i wszedł do budynku. W jednym z pomieszczeń był 78-letni mężczyzna, którego Kamil wyprowadził na zewnątrz, po czym powiadomił służby ratownicze. Reakcja i postawa 23-latka prawdopodobnie uratowała życie starszemu mężczyźnie.

Kamil bohaterem się jednak nie czuje. “Gdy wchodziłem do budynku, nie myślałem, czy się boję, czy nie. Chciałem jak najszybciej pomóc temu mężczyźnie. Pomieszczenie było całe zadymione. W środku nic nie było widać. Gdy wszedłem do środka, widzialność była na około pół metra” – mówi 23-latek.

Kamil Wojnarowski jest mieszkańcem Kożuchowa. Jego bohaterską postawę docenił komendant strzyżowskiej policji, który wysłał do Kamila list gratulacyjny. W liście komendant podziękował 23-latkowi za wzorową postawę, zasługującą na pochwałę i wyrazy uznania.

 

Cały tekst: onet.pl, Foto: Policja/materiały prasowe

Dodaj komentarz