fbpx

Domy wybudowane z nietypowych materiałów

Wiele osób planując budowę własnego domu pragnie wyróżnić się nieco w sąsiedztwie. Właściciele tych budynków poszli jednak o krok dalej, wykonując je z naprawdę niecodziennych materiałów z odzysku.

Szklane butelki

1

Jak najlepiej wykorzystać 25 tysięcy pustych butelek? Wybudować sobie dom! Z takiego właśnie założenia wyszedł ten, kto postawił tę budowlę na Wyspie Świętego Edwarda w Kanadzie.

Wytłaczanki do jajek

2

Australijski dom wybudowany z wytłaczanek do przechowywania jajek nie wygląda na budowlę, która powstrzymałaby wielkiego złego wilka przed zdmuchnięciem ścian, ale przynajmniej jest to jakiś dach nad głową, prawda?

Kolby kukurydzy
3

Budowa tego nietypowego domku kosztowała zaledwie 8705 dolarów. Dzieło francuskich architektów można zobaczyć w miejscowości Muttersholtz.

Części samolotów
4

Dom wybudowany dla emerytowanego pilota daje mieszkańcom wrażenie przebywania na świeżym powietrzu. Bez wątpienia jest to jeden z najlepiej wyglądających budynków w całym zestawieniu.

Materiały ze złomowiska

5Victor Moore wybudował swój „zamek” wykorzystując wszystko, co wpadło mu pod rękę na złomowisku. Artysta i nauczyciel zaczął budowę w latach siedemdziesiątych. Koszt – około 500 dolarów.

Łódź przewrócona do góry dnem

6W angielskim Lindisfarne ktoś zamieszkał w przewróconej do góry dnem łodzi, którą wcześniej ktoś inny porzucił.

Plastikowe butelki

7Pewna rodzina z Argentyny postanowiła zbierać plastikowe butelki, by wybudować swój wymarzony domek bez wydawania na ten cel majątku. Wysiłek się opłacił, a budowla stoi w Puerto Iguazu.

Silos na zboże
8Wyglądający całkiem nowocześnie budynek mieszkalny powstał po przerobieniu nieużywanego silosu. Dobry pomysł!

Plastikowe butelki w workach
9Dom wybudowany z butelek nie jest już tak imponujący, kiedy pomyślimy o Spiral Island – sztucznej wyspie powstałej właśnie z plastikowych butelek. Miejsce to składa się z dwóch warstw odpadków umieszczonych w workach, między którymi rozłożono glebę, co pozwoliło na rozwinięcie się w niej roślinności. Pełni ona rolę spoiwa trzymającego wyspę w kupie. Pierwsza wersja Spiral Island została zniszczona przez huragan w 2005 roku, jednak nie zniechęciło to jej twórców i szybko powstała nowsza wersja.

Palety

10

Narzekasz, że budowa własnego domu jest kosztowna? Zainwestuj 1500 złotych w palety i gotowe!

Puszki po piwie
11Właściciel domu stwierdził pewnego razu, że fajnie byłoby zamieszkać w domu pokrytym puszkami po piwie. Przyznaje jednak, że nieustannie czuć w nim zapach złotego napoju, co na szczęście za bardzo mu nie przeszkadza. Biorąc pod uwagę ilość spożywanego przez wielu studentów alkoholu, powinni oni rozważać tego typu konstrukcję. W ten sposób studia faktycznie mogą okazać się inwestycją w przyszłość.

Kontenery

12Połączenie dwóch wysłużonych już kontenerów jest niedrogie i robi całkiem ciekawe wrażenie.

Źródło: criticalcactus.com, viralnova.com

Dodaj komentarz