fbpx

Niezwykła akrobatka bez nóg…

635515624638064062

Akrobatka, która urodziła się bez nóg, pokonała w życiu wszystkie przeciwności losu, żeby spełnić swoje marzenia. Rodzice oddali ją do domu dziecka, bo nie chcieli wychowywać kaleki. Ludzie, którzy ją adoptowali, obdarzyli nie tylko bezgraniczną miłością, ale też pokazali, że może wszystko. Po latach Jennifer Bricker odnalazła swoją rodzinę. Okazało się, że jej biologiczna siostra jest słynną gimnastyczką, którą Jenny zawsze podziwiała.

Jennifer Bricker (27 l.) z Illinois w USA została porzucona przez swoich biologicznych rodziców zaraz po urodzeniu. Powód? Urodziła się bez nóg, a oni nie chcieli wychowywać kaleki. Na całe szczęście, dla adopcyjnych rodziców Jenny jej kalectwo nigdy nie stanowiło problemu. To dzięki nim uwierzyła w siebie i w to, że pomimo niepełnosprawności może być kim zechce.

Kobieta od dziecka była bardzo aktywna fizycznie. Grała w koszykówkę, siatkówkę – uczestniczyła w zawodach sportowych. Robiła to wszystko bez nóg. Największą miłością dziewczyny była jednak gimnastyka. Idolką Jenny była mistrzyni olimpijska z 1996 roku, Dominique Moceanu. Jakie było jej zdziwienie, kiedy po latach okazało się, że Dominique jest jej biologiczną siostrą! – Gdy miałam 6 lat, oglądałam telewizję i naśladowałam jej ruchy! Kiedy miałam 16 lat odkryłam, że Dominique jest moją siostrą. Pomyślałam wtedy, że tego typu rzeczy zdarzają się tylko w filmach – wspomina Jennifer.

To właśnie dzięki sukcesom sławnej siostry Jenny odważyła się wystartować w zawodach gimnastycznych dla pełnosprawnych. Wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich Juniorów i zdobyła mistrzostwo stanu.

Chociaż Jenny odkryła prawdę o swojej rodzinie mając 16-lat, odważyła się napisać do Dominique dopiero cztery lata później. Nie sądziła, że siostra jej odpisze. – Tuż przed Bożym Narodzeniem w 2007 roku, kiedy miałam 21 lat, otworzyłam list i tam była kartka od Dominique. Napisała, że zostanę ciocią, więc wiedziałam, że mnie zaakceptowała. Cztery miesiące później poznałem Dominique i moją młodszą siostrę, Christine – mówi Jenny.

Co ciekawe Dominique tuż po wygranej na igrzyskach w 1996 roku podała swoich rodziców do sądu. Oskarżyła ich o kradzież fortuny, którą zarobiła jako gimnastyczka. Teraz siostry znowu są razem. Wspierają się i utrzymują ze sobą stały kontakt. Jennifer zaangażowała się również we wspieranie innych. Została mówcą motywacyjnym.

ARVE Error: Need Provider and ID to build iframe src.

 

Źródło – www.fakt.pl

 

Dodaj komentarz