fbpx

Sąd w Nowej Zelandii oficjalnie zadecydował o tym, że zwierzęta mają uczucia

Sąd w Nowej Zelandii wydał niezwykły wyrok o prawdzie, którą miłośnicy przyrody znają już od dawna, czyli że zwierzęta, tak samo jak ludzie, mają uczucia.

Oznacza to niezwykłą zmianę w postrzeganiu zwierząt przez społeczeństwo, gdzie wcześniej  tylko niektóre z nich miały przywilej ochrony.

Ustawa o Prawach Zwierząt, która weszła w życie w ubiegłym miesiącu umożliwi ściganie osób, które oskarżone są o znęcanie się nad zwierzętami, a także zakaże przeprowadzania badań na zwierzętach. Wszelkie polowania na dzikie zwierzęta także będzie niedozwolone.

 „Mówiąc, że zwierzęta mają uczucia oznacza jednoznacznie, że doświadczają one zarówno pozytywnych jak i negatywnych uczuć, takich jak ból lub niepokój”, mówi dr Virginia Williams, prezes Komitetu doradczego ds. Krajowej Etyki Zwierząt. „Nowością jest tutaj ta jednoznaczność, która wyznacza kolejny krok na drodze praw zwierząt”.

  „Oczekiwania dotyczące praw zwierząt zmieniają się dość szybko a praktyki które wcześniej były powszechnie stosowane w przypadku zwierząt domowych oraz hodowanych nie są już ani akceptowane ani tolerowane”, powiedział dr. Steve Merchant, prezes Stowarzyszenia Weterynaryjnego w Nowej Zelandii. „Ustawa ta jest zgodna z wciąż zmieniającym się stosunkiem dotyczącym statusu zwierząt w naszym społeczeństwie”.

Źródło: vbetweenthelines.com, tłumaczenie: Ewelina Kulesza

One thought on “Sąd w Nowej Zelandii oficjalnie zadecydował o tym, że zwierzęta mają uczucia

  • 6 kwietnia 2022 at 20:35
    Permalink

    Ciekawe czy zakaża masowego mordowania w fabrykach żywności…

    Reply

Dodaj komentarz