fbpx

Tajemniczy darczyńca przekazał milion złotych dla Przylądka Nadziei we Wrocławiu

1

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową niespodziewanie otrzymała ogromny zastrzyk gotówki – informuje Radio Wrocław na swojej stronie internetowej.

Najpierw podczas poniedziałkowego charytatywnego Koncertu Nadziei na rzecz dzieci chorych na raka Fundacji udało się zebrać 750 tysięcy złotych.

Sala Narodowego Forum Muzyki na 1600 osób była pełna – każdy z widzów kupił bilet – to cześć wypływów. Sponsorzy, którzy chcieli pojawić się na scenie musieli zapłacić za taką możliwość minimum 25 tysięcy złotych. Potem była loteria – blisko pół tysiąca osób kupiło los na różnego rodzaju prezenty.

Milion złotych dla chorych dzieci

Na tym się jednak nie skończyło. Szefowa kliniki hematologii dziecięcej profesor Alicja Chybicka powiedziała Elżbiecie Osowicz z Radia Wrocław, że zatelefonowała do niej kancelaria prawna tajemniczego darczyńcy i przedstawiła niezwykłą propozycję – darowiznę w wysokości miliona złotych.

„Dzieci dostały przepiękny prezent od tajemniczego sponsora, który nie chce odtajniać swojego nazwiska. Jednym kliknięciem przelano milion złotych. Nawet nie wiedziałam, że są takie błyskawiczne przelewy” – powiedziała Alicja Chybicka.

Ratunek dla najmłodszych

Jak opowiada profesor, środki są już na koncie Fundacji. Szefowa kliniki chce za te pieniądze kupić dla Przylądka urządzenie do badań genetycznych (sekwenator), jego koszt to blisko 700 tysięcy złotych. Obecnie ośrodek musi wysyłać próbki krwi do innych placówek w Polsce.

O darczyńcy wiadomo jedynie że to Polak, który zobaczył profesor Alicję Chybicką w jednej z telewizji i zdecydował o przekazaniu pieniędzy.

Przylądek Nadziei – nowoczesny ośrodek we Wrocławiu, który zajmuje się leczeniem onkologicznym najmłodszych powstał dzięki funduszom zebranym przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Źródło: radiowroclaw.pl

Dodaj komentarz