fbpx

Zabrali dzieciom zabawki na tydzień, efekt był niesamowity

Prawdziwe zabawki trafiły do szaf, ale maluchy wcale nie zalały się łzami. W szczecińskim przedszkolu trwa „Tydzień bez zabawek”. Dzieci jednak tryskają energią i pomysłami – z papieru powstają lalki, misie, zwierzaki, a nawet tekturowa tratwa. Przez cały tydzień dzieci z przedszkola nr 18 w Szczecinie muszą radzić sobie bez zabawek. Budują, szyją i rysują. Po co? Aby stworzyć własne zabawkowe gadżety. Akcja “Tydzień bez zabawek” stawia na rozwój dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

„Cały czas staramy się znaleźć coś nowego. Coś, co pobudzi ich do kreatywności, do wyobraźni. Coś, co zastąpi wszechobecne multimedia” – mówi dyrektorka przedszkola, Agnieszka Czeglik.

„Tydzień bez zwyczajnych zabawek jest nie tylko treningiem dla umysłu. Wspólne tworzenie rozwija też u dzieci pracę zespołową. – Kładziemy duży nacisk na samodzielność, ale i na współdziałanie, wybieranie lidera” – dodaje dyrektorka.

Zbierają kartony przez cały rok Rodzice maluchów też aktywnie uczestniczą w akcji. Razem z pociechami przez cały rok zbierają materiały, z których potem rodzą się owoce dziecięcej kreatywności. Przed rozpoczęciem tygodnia dla wyobraźni opiekunowie przynoszą do przedszkola papier, plastik, niepotrzebne kartony i wszystko to, co przyda się do wielkiej zespołowej pracy.

Najlepszym podsumowaniem “Tygodnia bez zabawek” jest opinia małego budowniczego:

„Te zabawki są fajniejsze!” – radośnie wykrzykuje szczeciński przedszkolak.

Więcej na: tvn24.pl

Dodaj komentarz