fbpx

Dziewczynka ze stanu Utah tańczy po dziewięciu miesiącach od wypadku, w którym straciła stopę

 

Phillip Sizemore pracował w Północnej Dakocie, gdy otrzymał telefon od swojej żony.  Dzwoniłam do niego i powtarzałam: 'Żyje. Jedź bezpiecznie” – mówi Heather Sizemore. To najdłuższe 15 godzin mojego życia – dodaje  Phillip Sizemore, opisując podróż do Szpitala Dziecięcego w Salt Lake, w którym lekarze będą musieli w końcu amputować, od kolana w dół, nogę jego siedmioletniej córki.

Alissa Sizemore bawiła się z grupą dzieci, gdy policja zobaczyła jak przebiega obok stojących na murku śmietników i wbiega na ulicę niedaleko skrzyżowania. Zbliżający się do skrzyżowania kierowca ciężarki UPS uderzył Alissę, zatrzymując się prawym kołem na prawej stopie dziewczynki. Od razu wiedzieliśmy, że straciła stopę – wspomina Heather Sizemore. Alissa, która od czwartego roku życia uczęszczała na lekcje tańca była zdeterminowana i pomimo wypadku chciała wrócić do tańca. Jej mama mówi, że miała wątpliwości i problemy związane z wizerunkiem ciała. Często mówiła: 'Nie jestem już sobą’ – mówi Heather Sizemore. A ja jej powtarzałam: Jesteś sobą.. Proteza (czy brak nogi) nie zmienia tego kim jesteś. Jesteś Alissą.

Przed założeniem protezy Alissa usłyszała balladę Colbie Caillat „Try” („Próbuj”). Piosenka mówiąca o odkrywaniu piękna w sobie pomimo fizycznych niedoskonałości zarezonowała z Alissą. To piosenka, którą znalazłam, gdy mama i tata po raz pierwszy zobaczyli mnie tańczącą bez nogi – mówi Alissa, która postanowiła tańczyć solo w recitalu Studiu Tańca Powerhouse w ubiegły weekend. Poszłam do nauczycieli tańca i powiedziałam: 'Chcę, żeby to zatańczyła’ – mówi Heather Sizemore. Pokażcie jej, że z nogą czy bez, nadal może tańczyć. Zaakceptowali mój pomysł i stworzono dla niej piękną choreografię.

A więc w sobotę Alissa pojawiła się na scenie w sali wypełnionej przyjaciółmi i rodziną, którzy nie wiedzieli co ich czeka.

Wydawało mi się, że pokazanie się bez nogi będzie naprawdę dobre – mówi Alissa, opisując moment w swoim występie, w którym zdejmuje protezę i tańczy bez niej w drugiej części piosenki.

Wiedziałam, że wszystko się bardzo zmieni – mówi Phillip Sizemore … ale nie wiedziałem, że dotrze do tego momentu tak szybko.

277026A500000578-0-image-a-44_1428684973011

Alissa, która obecne ma 8 lat pracowała z Taunią Wheeler, Havaną Lambert i Deną Cloward, by odzyskać formę przez występem solowym i grupowym. Wheeler, dyrektorka Studia Tańca Powerhouse opisała Alissę jako „prawdopodobnie najbardziej odważnego człowieka, jakiego kiedykolwiek spotkała”.  Nic nie powstrzyma tej dziewczynki. Jest światłem dla wszystkich – mówi Wheeler. Jestem wzruszona, gdy patrzę na nią i myślę o walce jaką stoczyła w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, przechodząc od utraty nogi, poprzez protezę aż do tańca. Heather Sizemore mówi, że jedynym celem Alissy w tym roku był powrót do tańca dla przyjemności.  Fakt, że była w stanie stanąć przed wszystkimi był oszałamiający. Wiem, że mam bardzo silną córkę. Pokazując, że nadal ma zamiar tańczyć dała siłę wszystkim.

Źródło: huffingtonpost.com

Dodaj komentarz