fbpx

Szpital, który pozwala na odwiedziny zwierząt! Program Zachary’s Paws For Healing.

Dzięki wrażliwości personelu szpitala Juravinski Hospital w Ontario, jego chorzy pacjenci mogą się cieszyć obecnością swoich ukochanych pupili. Szpitalne regulaminy zwykle nie pozwalają na wprowadzenie psów czy kotów do szpitalnych sal, jednak władze Juravinskiego w Kanadzie zmieniły go właśnie po to, aby chorych mogły odwiedzać ich zwierzaki.

Skąd pojawił się taki pomysł? Wszyscy, którzy mają zwierzęta dobrze wiedzą jak trudne bywają dni rozłąki, kiedy chciałoby się przytulić swojego futrzastego przyjaciela. Na szczęście wiedzą też o tym władze szpitala, których do zmian zainspirowała historia ich pacjenta – Zacharego Noble. Ten 25-letni chłopak właśnie w tym szpitalu zmarł na ziarnicę złośliwą. Był bardzo związany ze swoim psem Chasem i jego ostatnim życzeniem było przytulenie swojego psiaka. Kiedy tylko zwierzęcy przyjaciel pojawił się w jego sali i Zachary mógł go przytulić, stwierdził że od razu poczuł się lepiej.

fae4c9712f794b42f8df99178a958cebb81bf514-tc-img-preview

Na cześć Zacharego szpitalny program nazwano Zachary’s Paws For Healing.  Umożliwia on długotrwale chorym pacjentom spotkania z ich pupilami w szpitalu.  Oczywiście w kanadyjskim szpitalu zwierzęta zanim wejdą do szpitala i spotkają się z właścicielem przechodzą odpowiednie badania, których wyniki jeśli są w porządku, umożliwiają spotkanie.

Od kiedy program zaczął działać, skorzystało z niego już wielu pacjentów.

79697436639dd30489f5985b2a679e0d8a2386b2-tc-img-preview

Jak mówi czuwająca nad realizacją programu krewna Zacharego – Ludzie, którzy długo przebywają w szpitalu, czują się odcięci od świata i dużo łatwiej im wpaść w depresję, a ta jak wiadomo, nie pomaga w powrocie do zdrowia. Kiedy zjawia się u nich tak wyśmienity towarzysz, od razu łapią lepszy kontakt z otoczeniem i poprawia im się humor. To im przypomina, że jest powód, żeby wrócić do domu.

‘Zachary’s Paws For Healing” to jeden z pierwszych takich programów ale mamy nadzieję, że zainspiruje on inne szpitale do wprowadzenia podobnych u siebie zasad.

Źródło: boredpanda.com hamiltonhealthsciences.ca chch.com

Dodaj komentarz