fbpx

Mała dziewczynka dokarmia kruki, które w zamian przynoszą jej „niezwykłe dary”

Gabi Mann to 8-letnia mieszkanka Seattle, która bardzo często otrzymuje prezenty od swoich niezwykłych przyjaciół. Odkąd zaczęła je dokarmiać, one próbują okazać jej wdzięczność, przynosząc w dziobach różne precjoza. Przez kilka lat dziewczynce udało się zgromadzić całkiem okazałą kolekcję „podarunków”…

Gdy miała 4 latka przypadkowo upuściła w ogródku kawałek jedzenia. Zanim zdążyła je podnieść, nadleciał kruk i porwał kawałek pieczywa. Dziewczynka nie przestraszyła się ani nie rozpłakała, wręcz przeciwnie, spodobało jej się i od tej pory z pasją dokarmia ptaki. Kruki to inteligentne ptaki, które szybko wyczuły, że wraz z małą Gabi pojawiła się szansa na darmową wyżerkę. Na drzewie czekają na szkolny autobus, którym dziewczynka wraca ze szkoły.

2

Od 2013 roku Gabi wraz z mamą kolekcjonują i ewidencjonują prezenty, które kruki przynoszą w zamian za miseczki napełnione wodą i karmę, którą panie zostawiają na trawniku w ogródku. Matka dziewczynki nigdy nie zwróciłaby uwagi na tę dziwną przyjaźń, gdyby nie pewna historia.

Jednego dnia dziewczynka zgubiła szkiełko od aparatu fotograficznego. Szukała długo, ale nie mogła znaleźć. Następnego dnia, gdy zajrzała do karmnika, znalazła je w miseczce po wodzie.

Dlaczego tak się dzieje? 8-letnia Gabi zna odpowiedź: „Ptaki pokazują mi, jak bardzo mnie kochają.”

3

Po wyczyszczeniu karmnika ptaki odlatują, ale pozostawiają małe, świecące przedmioty, takie jak: kolczyki, małe kuleczki i wszystko inne, co zmieści się do ich dzioba. Czasami zdarza im się także podrzucić kawałek padliny, ale na ogół są to kompletnie nieszkodliwe prezenty.

4

Specjalista John Marzluff z uniwersytetu w Waszyngtonie twierdzi, że przynoszenie podarków to czynność charakterystyczna dla kruków. Kawałki zmarłych zwierząt to często prezenty, jakie samce kruków przynoszą swoim paniom, gdy mają ochotę im się przypodobać.

5

 

Źródło: viralnova.com

Dodaj komentarz