fbpx

Te organiczne kapsuły pozwolą po śmierci przemienić się w drzewo

1

We Włoszech zrodził się pomysł zupełnie nowej metody pochówku. Idea projektu Capsula Mundi opracowanego przez Anne Citelli i Raoul’a Bretzel’a opiera się na wykorzystaniu organicznej, ulegającej biodegradacji kapsuły, która ciało zmarłej osoby zamienia w składniki odżywcze, dla drzew rosnących zaraz nad „trumną”.

Zmarły chowany jest w kapsule, w pozycji embrionalnej a drzewo sadzi się powyżej. Na stronie projektu jest wiele gatunków drzew, które można wykorzystać do pochówku. Projekt jest obecnie koncepcją, gdyż włoskie prawo zabrania takich pochówków. Jeśli jednak udałoby się zastosować tę metodę w praktyce, to jej celem jest stworzenie cmentarnych parków, w których nagrobki zastąpiłyby rosnące drzewa. Zamiast niszczyć drzewa do budowy kolejnych trumien, autorzy projektu chcieliby w ten sposób dawać życie nowym roślinom.

Włoska firma wpadła na przyjazną środowisku alternatywę dla tradycyjnych trumien. Zamiast przychodzić na cmentarze, żałobnicy mogliby odwiedzać lasy.

2

Każdy klient będzie mógł wybrać swoje ulubione drzewo.

3

4

Kapsuła jako nasionko z ciałem zmarłego wewnątrz, „zasadzone” w ziemi z drzewem nad ciałem, staje się Capsula Mundi. Ludzie pochowani wewnątrz kapsuł staną się składnikami odrzywczymi dla wybranego drzewa.

5

6

…które zasadzone obok siebie zamieniają cmentarz w las pamięci.

7

Jak Wam się podoba taka wizja?

 

Źródło: capsulamundi.it

Dodaj komentarz