fbpx

Mężczyzna wybudował własnoręcznie niesamowity dom na kółkach

Czy dom na kółkach może być urządzony przytulnie, ze smakiem i funkcjonalnie? Okazuje się, że tak! Pewnie zwolenników tego rodzaju domów jest tyle samo co przecinków. Plusem takiej formy mieszkania na pewno jest fakt, że dom jest zawsze tam gdzie my. Co więcej, takie rozwiązanie nie wiąże się z kredytem hipotecznym, czy wysokim czynszem. Mieszkając w przyczepie, bądź ciężarówce jesteś zawsze wolny i żyjesz bez jakichkolwiek zobowiązań. Z drugiej jednak strony dom na kółkach wiąże się z pewnymi ograniczeniami, chociażby przestrzenią.

1

W domu na kółkach zamieszkał Yosi Tayar, tworząc wielofunkcyjny i przyjazny kąt, w którym żyje mu się bardzo dobrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu mężczyzna może zabrać swój dom wszędzie ze sobą. Obecnie podróżuje po Izraelu, swojej Ojczyźnie, nie rezygnując z luksusów i komfortu. Specjalistyczne panele, które zostały wbudowane w dach ciężarówki, pozwoliły mężczyźnie stworzyć dom, który funkcjonuje dzięki energii słonecznej. Jeśli do tego dodać niesamowite wnętrze jego ciężarówki, naprawdę jest czego pozazdrościć temu facetowi. W wieku 50 lat, Tayar obejrzał program telewizyjny o życiu w domach na kółkach. Pomysł ten tak go zainspirował, że sam postanowił spróbować takiego życia. Mając bogate doświadczenie w stolarstwie i projektowaniu wnętrz, postanowił stworzyć swoje własne małe królestwo.

3

Całkowity koszt projektu wyniósł około 750 000 zł. Yosi pracował nad nim przez 4 lata. Choć cena może wydawać się wysoka, należy pamiętać, że na mężczyźnie nie ciąży żadna hipoteka, czy podatek od nieruchomości. Ściany mają 7 centymetrów grubości, dzięki czemu wewnątrz jest ciepło, bez większych nakładów finansowych. Energia elektryczna pochodzi z paneli słonecznych na szczycie ciężarówki. Na górze znajduje się również zbiornik, który umożliwia dopływ wody.

5

Ta przerobiona ciężarówka jest doskonałym przykładem zrównoważonego życia. Tayar uważa, że na przestrzeni lat wzrośnie liczba zwolenników takiego rodzaju życia i być może powstanie cała wioska podobnych domów mobilnych.

6

Choć domek na kółkach może wydawać się mały, jest w pełni funkcjonalny. Wewnątrz znalazło się miejsce na kuchnię, jadalnię, pokój dzienny, toaletę oraz sypialnię.

7

Chociaż samochód ma tylko 11,49 metra długości, jego przestrzeń została zaprojektowana w efektowny sposób. W domku na kółkach znalazł się nawet wentylator pod sufitem i prysznic.

8

Tayar przyznaje, że decydując się na takie życie, musiał poświęcić kilka rzeczy osobistych. W tym książki i dodatkowe ubrania. Pomimo tego, niczego nie żałuje i cieszy się z podjętej decyzji.

9

Jego ciężarówka to zarówno dom, jak i miejsce pracy.

10

Zgodnie z prawem, Tayar może parkować wszędzie tam, gdzie takie pozwolenie mają samochody ciężarowe. Mężczyzna zazwyczaj parkuje w pobliżu morza.

 

Źródło: littlethings.com

Dodaj komentarz