fbpx

Nepalski lekarz nie jest żadnym cudotwórcą, a pomógł odzyskać wzrok stu tysiącom ludzi

Okulista z Nepalu Sanduk Ruit nazywany jest „bogiem widzenia”, to on przywrócił wzrok ponad 100 tys. ludzi na dwóch kontynentach. Ten „cud” w każdym przypadku zajmuje Ruitowi tylko pięć minut.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, 90 procent niewidomych osób żyje w najbiedniejszych regionach, w 80 procent przypadków chorobę oczu jest łatwo wyleczyć. Niestety z powodu biedy i braku dostępu do opieki zdrowotnej osoby te nie mogą uzyskać niezbędnej pomocy medycznej.
Sanduk Ruit uważa, że najbiedniejsi ludzie na świecie zasługują na opiekę zdrowotną na takim samym poziomie jak osoby mieszkające w innych częściach świata. Z tego powodu przyjął misję, by pomagać takim ludziom. Jego leczenie trwa tylko pięć minut i pozwala przywrócić wzrok dużej liczbie pacjentów podczas jednej wizyty.

Ta naprawdę genialna technika polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w oku pacjenta. Następnie w oku tym umieszczona zostaje sztuczna soczewka (opracowana również przez Ruita i bardzo tania). Każda taka mini-operacja trwa około pięć minut. Ponadto Ruit uczy swojej techniki również innych lekarzy, by jak najwięcej ludzi na całej planecie zostało uzdrowionych.

Dla pacjentów, którzy nie są w stanie dostać się do szpitala, Ruit i jego zespół regularnie organizuje obozy medyczne odwiedzając chorych w rejonach Nepalu i krajach sąsiednich. Najbardziej radosny dzień dla lekarza i jego asystentów jest następny dzień po zabiegu, gdy pacjentom zostaje zdjęty bandaż i okazuje się, że osoby te znowu widzą.

Źródło: odditycentral.com

Dodaj komentarz