fbpx

Gry video na szwedzkich lotniskach wspierają działalność charytatywną

1

Szwedzka firma Swedavia, która jest właścicielem dziesięciu największych lotnisk w tym skandynawskim kraju, postanowiła w interesujący sposób rozwiązać problem niechcianego bilonu, zalegającego w kieszeniach i portfelach podróżnych. Na początku marca 2015 roku, umieściła ona w strefach odbioru bagażu specjalne automaty coin-op, które pozwalają turystom zmierzyć się z kilkoma klasycznymi grami video. Co najważniejsze, inicjatywa niesie ze sobą bardzo szczytny cel. Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przekazywane są na cele charytatywne.

Automaty obsługują wszystkie najpopularniejsze na świecie waluty (m.in. dolary, euro i jeny), dlatego monet nie trzeba zamieniać na akceptowane w Szwecji korony. W zamian za pozbycie się drobnych, podróżni mogą spróbować swoich sił w takich produkcjach, jak Galaga, Space Invaders czy Ms. Pac-Man. Wykorzystany bilon wpada do przezroczystych komór, dzięki czemu datki są doskonale widoczne dla innych ludzi. Podobne skrzynki często można zobaczyć na wielu innych lotniskach, ale chyba nikt nie próbował ich dotąd połączyć z typową elektroniczną rozrywką.

Program został uruchomiony przez firmę Swedavia. Na razie charakterystyczne maszyny pojawiły się w Sztokholmie (Arlanda) i Göteborgu (Landvetter), ale nie jest wykluczone, że akcja zostanie w niedalekiej przyszłości rozszerzona. Liczymy, że pomysł skopiują władze portów lotniczych w naszym kraju, bo to naprawdę fajna sprawa.

Źródło: grynieznane.pl

Dodaj komentarz