fbpx

Kaitangata zaprasza – 1000 wolnych miejsc pracy

clutha-county-kaitangata-jobs-750x500

Kaitangata, małe nowozelandzkie miasteczko na Wyspie Południowej, poszukuje osób, które w nim zamieszkają. Dystrykt Clutha, w którym leży miasteczko, wyludnia się w zastraszającym tempie, już teraz wolnych jest ponad 1000 miejsc pracy.  Lokalne władze i właściciele firm prowadzą kampanię, która ma na celu ściągnięcie na wyspę nowych mieszkańców. Oferują specjalne, zachęcające pakiety, obejmujące intratne stanowiska i domy.

Jak mówi burmistrz dystryktu Clutha, Bryan Cadogen, pakiety te mają ożywić region i stworzyć szanse rozwoju dla tych, którzy zechcą w nim zamieszkać. Pakiet, który obejmuje dom i ziemię, ma wartość około 230 tys. dolarów nowozelandzkich, czyli ok. 650 tys. zł. Ponadto z otwartymi rękami czekają na nowych mieszkańców szkoły, bary, pizzerie, fabryki sera i mleczarnie.

Jak podkreśla burmistrz Cadogen, niektóre z ofert pracy są „fenomenalnie dobre”, bo wynagrodzenie zaczyna się w ich przypadku od równowartości 140 tys. zł. Bezrobocie wśród młodych osób wynosi 2. Dwie osoby:)

 

Czytaj więcej na rp.pl

Autorka tekstu: Agnieszka Kazimierczuk

 

Dodaj komentarz