fbpx

Pierwszy taki szlak turystyczny w Polsce

Strefa refleksji, wyciszenia umysłu, rozładowania emocji i wykorzystania energii drzew, to tylko kilka stacji w Strefie Wyciszenia. Nietypowy szlak znajduje się w miejscowości Steklno pod Gryfinem.

  • Od 25 lat zajmuję się zawodowo relacjami międzyludzkimi, samodoskonaleniem i elementami psychologii. Jakiś czas temu zamieszkałem w Steklnie. To malownicza i bardzo spokojna miejscowość. Zaproponowałem pani sołtys, że ze względu na fantastyczne warunki, można by stworzyć w Steklnie miejsce do pracy nad sobą – wyjaśnia Józef Przemieniecki, prezes stowarzyszenia “Nasza Mała Ojczyzna”.

Jak twierdzi Przemieniecki, dużym problemem jest to, że ludzie nie mają gdzie odreagować stres czy potrenować uważność. Strefa wyciszenia ma właśnie temu służyć.

z20491463Q,Elementy-trasy-w-Strefie-Wyciszenia

Na tablicach z instrukcjami są informacje, jak usiąść, zarządzać oddechem, jak wykorzystać energię drzew czy też jak wykorzystać oddech przy medytacji.

Na stacjach każdy znajdzie coś dla siebie. Są tu: strefa wyciszenia umysłu, strefa uważności i medytacji, strefa poszukiwania najlepszych decyzji oraz strefa rozładowania emocji i wykorzystania energii drzew.

  • Według badań las i jezioro, to miejsca, które przynoszą najlepsze rezultaty, jeżeli chodzi o medytację. Za jakiś czas będziemy chcieli organizować spotkania, podczas których poprowadzimy grupy po ścieżce. Do tego poinstruujemy jak odpoczywać – zdradza Józef Przemieniecki.

 

 

Czytaj więcej na szczecin.wyborcza.pl

Foto: Stowarzyszenie “Nasza Mała Ojczyzna”

Dodaj komentarz