fbpx

Rzeczy, które możesz zacząć robić TERAZ i na pewno nie będziesz żałować

Znasz to powiedzenie: Co masz zrobić dziś, zrób jutro? Jednak te parę poniższych rzeczy zacznij robić już dziś.

#1. Ćwicz

I jeśli możesz, rób to rano. Ćwiczenia pomogą ci na wiele sposobów: będziesz lepiej spał w nocy i lepiej czuł się w ciągu dnia. Rano pomogą ci się wybudzić i dodadzą energii na cały dzień. Łatwiej będzie ci się skupić i lepiej będziesz sobie radzić ze stresem.

#2. Nigdy nie mów „Zrobię to jutro” albo „Nie mam na to czasu”

„Jutro” najczęściej jest wyimaginowaną krainą, do której nigdy nie trafisz i w 95-99% przypadkach kiedy ktoś twierdzi, że zrobi coś jutro, tak naprawdę ma na myśli: „Wolę poleniuchować”.

#3. Nie wymyślaj wymówek

Po prostu zrób to. Jeśli jest coś, co chciałbyś zrobić, coś, co dostarczy ci świetnej zabawy lub nowych doświadczeń, to po prostu to zrób. Z pewnością nie będziesz żałował.

#4. Czytaj książki

Wyjdź chociaż na chwilę z Internetu i przeczytaj coś wartościowego. Książki poszerzą twój zasób słownictwa, otworzą umysł i zainspirują cię do kreatywnego myślenia.

#5. Odkładaj pieniądze na później

Za jakieś 5-10 lat z pewnością będziesz z tego zadowolony.

#6. Nie chowaj urazy

Denerwowanie się na innych zabiera zbyt dużo energii.

#7. Śmiej się i uśmiechaj

Zawsze. Nawet kiedy masz zły dzień. Zostało naukowo udowodnione, że uśmiech sprawia, że czujesz się szczęśliwy.

#8. Ciesz się każdą chwilą

Czasem ciężko jest sobie uświadomić, że w danej chwili jesteśmy naprawdę szczęśliwi, ale z pewnością zawsze w swoim życiu masz kogoś lub coś za co powinieneś być wdzięczny.

#9. Pomagaj innym

Nie odwracaj się od nich. Kiedyś być może to ty będziesz w potrzebie.

#10. Bądź samolubny. Czasem

To może brzmieć sprzecznie z poprzednim punktem, ale czasem trzeba zignorować innych, aby móc się skupić na sobie. Jeśli ty nie czujesz się dobrze, to jak masz pomagać innym?

#11. Trzymaj telefon w kieszeni, kiedy jesteś z rodziną i przyjaciółmi

W pełni ciesz się czasem spędzonym z bliskimi. Technologii możesz użyć w każdej chwili, a z nimi przecież nie widzisz się tak często.

#12. Nie bądź nieśmiały

Rozmawiaj z ludźmi. Nie bój się poznawać nowych i zagadywać do nich. Co złego może się stać? Zignorują cię? No i co? Nie będziesz musiał nigdy więcej z nimi rozmawiać. A jeśli dobrze pójdzie, być może zyskasz nowe, zaskakujące przyjaźnie?

#13. Słuchaj innych

Kiedy ktoś do ciebie mówi, SŁUCHAJ. Nie myśl o tym, co ty zaraz powiesz, tylko naprawdę słuchaj. Kiedy ta osoba skończy mówić, zastanów się chwilę nad tym, co chcesz powiedzieć.

#14. Bądź sobą, ale nie zachowuj się jak cham

Nigdy nie bój się być sobą. Nie przejmuj się opinią innych. Dopóki ich nie krzywdzisz, wszystko jest w porządku.

#15. Podróżuj

Jeśli możesz, zobacz jak najwięcej zakątków świata. Niezapomniane doświadczenia i wrażenia gwarantowane.

#16. Nie bój się kochać

Nie bój się wpuścić innych do swojego serca. Kochaj bezwarunkowo. Jeśli ktoś złamie twoje serce, z czasem zdołasz je uleczyć. Ale nigdy nie zamykaj się na miłość.

#17. Pytaj „dlaczego?”

Dlaczego?” jest chyba najsilniejszym słowem, które może otworzyć tak wiele drzwi, prowadzących do wiedzy. Następnym razem kiedy ktoś ci coś powie, zamiast przyjąć to po prostu do wiadomości, zapytaj „dlaczego?”.

#18. Podążaj za swoimi marzeniami i realizuj swoje pasje

Rób to co kochasz i czerp z tego jak najwięcej przyjemności. Nie rób tego dla innych – rób to dla siebie. Nie bój się marzyć i sięgać po swoje marzenia. Tylko ty możesz sprawić, że się spełnią.

Dodaj komentarz