fbpx

Umierająca ośmiolatka marzyła, by przed śmiercią usłyszeć kolędników. Pod jej domem zaśpiewało 10 tysięcy osób

U ośmioletniej Laney Brown zdiagnozowano białaczkę siedem miesięcy temu. Według lekarzy pozostało jej kilka dni życia – tegoroczne Boże Narodzenie będzie dla niej ostatnie. Dziewczynka miała tylko dwa życzenia: spotkać się z piosenkarką Taylor Swift oraz usłyszeć kolędników śpiewających pod jej domem.

Pierwsze marzenie spełniło się w piątek, w ósme urodziny Laney – dziewczynka rozmawiała wtedy z gwiazdą muzyki country Taylor Swift przez wideoczat. Kolędnicy nie zawiedli i pojawili się pod jej domem dzień później. Na początku były ich setki, ale liczba osób zebranych koło domu Laney w West Reading w Pensylwanii ciągle rosła i ostatecznie przekroczyła 10 000.

“Kciuki w górę, słyszę Was”

3

Choć dziewczynka była zbyt słaba, żeby podejść do okna, słyszała muzykę. – Słyszę Was teraz!!! Kocham Was!!! – głosi podpis pod zdjęciem, które zamieściła jej rodzina na profilu na Facebooku poświęconym Laney.

Na godzinne kolędowanie pod domem państwa Brownów przyszło ponad 10 tys. osób, które chciały pomóc spełnić jej życzenie. Niektórzy byli przebrani za świętych mikołajów, a na zakończenie specjalny taniec wykonała grupa taneczna, do której należała też Laney. Wzruszeni byli jednak wszyscy.

“Nie mogę wyrazić tego, co czuję”

  • Nie mogę w żaden sposób wyrazić tego, co czuję – powiedziała w rozmowie z oddziałem telewizji CNN, WFMZ, Krysta Rebe, mama dziewczynki w wieku Laney, która uczestniczyła we wspólnym kolędowaniu.

Inna cytowana przez portal kobieta, Marianne Franken, napisała na Facebooku, że “choć bardzo pragnie cudu, który ocaliłby życie ośmioletniej małej dziewczynce, cudem był sam fakt, że ośmiolatka nauczyła całą społeczność, miasteczko, miasto i cały kraj prawdziwego znaczenia świąt Bożego Narodzenia”.

Życzenie umierającej dziewczynki

U Laney rzadką postać białaczki zdiagnozowano kilka miesięcy temu. W zeszłym tygodniu lekarze powiedzieli jej rodzicom, że ma ona we krwi 70 proc. komórek rakowych – donosi CNN. W czwartek ośmiolatka wróciła ze szpitala do domu i powiedziała, że chce usłyszeć kolędy.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15184274,Umierajaca_osmiolatka_marzyla__by_przed_smiercia_uslyszec.html#BoxSlotII3img

Dodaj komentarz