fbpx

Kannabinoidy występują naturalnie w mleku z piersi matki

Baby_cannabis_breast-milk_lovebscott-696x395

Według ustaleń z kilku badań naukowych, mleko z kobiecej piersi zawiera te same kannabinoidy, które znajdują się w roślinie konopi. Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju człowieka.

Błony komórek w organizmie są naturalnie wyposażone w receptory kannabinoidowe, które po aktywacji kannabinoidami i innymi substancjami odżywczymi, chronią komórki przed wirusami, bakteriami i nowotworami.

Kobiece mleko jest obfitym źródłem endokannabinoidów (specyficzny rodzaj neuromodulatorów), które w zasadzie uczą noworodka jak jeść, poprzez stymulowanie procesu ssania.

Gdyby nie było kannabinoidów w mleku matki, noworodki nie wiedziałyby jak jeść, ani nie czułyby potrzeby jedzenia, co mogłoby doprowadzić do poważnego niedożywienia, a nawet śmierci. Nowo narodzone dzieci, które są karmione piersią naturalnie otrzymują dawki kannabinoidów, które powodują uczucie głodu i wywołują proces rozwoju.

Wyniki badań wskazują, że kannabinoidy, które są naturalnie wytwarzane przez ludzki organizm, lub są dostarczane przez roślinę konopi, wzmacniają układ odpornościowy i mogą zwalczać wiele chorób i nowotworów. Kannabinoidy dostarczane z mleka matki pomagają noworodkom w prawidłowym rozwijaniu się i pełnią podstawową funkcję stymulowania apetytu u niemowląt, ale również pomagają uspokoić i zrelaksować dziecko.

 

Czytaj więcej na faktykonopne.pl

Dodaj komentarz