fbpx

Nick Mc Cabe i jego życiowy połów – legendarny jesiotr z rzeki Fraser. Złapany i wypuszczony

Kanadyjscy wędkarze z Kolumbii Brytyjskiej legendy na jego temat przekazywali sobie od czterdziestu lat. Gdzieś w rzece Fraser kryć miał się ponoć olbrzymi jesiotr, większy od wszystkich, jakie kiedykolwiek udało się złapać. Ostatnio okazało się, że pogłoski o jego istnieniu wcale nie były wyssane z palca.

272 kilogramy wagi i trzy metry długości – to parametry zdobyczy. Sądząc po wymiarach, jesiotr może liczyć sobie osiemdziesiąt lat, co nie dziwi, bo odnotowywano już okazy, które żyły ponad sto lat.

Skąd wiadomo, że 19-letni wędkarz złapał właśnie tę legendarną rybę? Wszystko jasne było już na pierwszy rzut oka – opowieści mówiły o tajemniczym stworzeniu z nosem, przypominającym świński ryj. I faktycznie – głowa jesiotra schwytanego w rzece Fraser jest nienaturalnie spłaszczona. Wynika to prawdopodobnie z ran, jakie odniósł na którymś etapie swojego życia. Stąd wziął się też jego przydomek “świnionosy”.

Dobrą wiadomością dla “świnionosego” jesiotra jest jednak fakt, że główną zasadą wycieczek organizowanych przez River Monster Adventures jest “złów i wypuść”. Po dokonaniu pomiarów i zrobieniu kilku pamiątkowych zdjęć, wędkarze pozwolili żywej legendzie rzeki Fraser znów odpłynąć na głębokie wody.

0005UURKWR223CDV-C122-F4

One thought on “Nick Mc Cabe i jego życiowy połów – legendarny jesiotr z rzeki Fraser. Złapany i wypuszczony

  • 15 stycznia 2019 at 13:30
    Permalink

    Ale przyjemność w okaleczaniu ryby dla własnej satysfakcji,złów i wypuść pięknie brzmiąca bzdura.Co innego dla pożywienia,to jestem w stanie zrozumięć.

    Reply

Dodaj komentarz