fbpx

Samochód, który mógłby działać sto lat bez ponownego tankowania

Jeżeli twój samochód byłby napędzany torem, nigdy nie musiałbyś go tankować. Auto zużyłoby się fizycznie na długo przed pierwiastkiem, który je zasila. Tak naprawdę, tor pewnie przeżyłby nawet ciebie. Dlatego firma o nazwie Laser Power Systems, stworzyła koncepcję na silnik samochodowy napędzany torem. Jako, że jest on radioaktywny, zespół użył niewielkich kawałków, aby zbudować wiązkę laserową, która ogrzewa wodę, produkuje parę i napędza turbinę produkującą energię.

Tor jest jednym z najbardziej gęstych materiałów na naszej planecie. Mała próbka daje 20 milionów razy więcej energii niż podobnej wielkości próbka węgla, co czyni go automatycznie idealnym jej źródłem.

Niestety, jak mówi Dr. Charles Stevens, prezes Laser Power System, silniki napędzane torem prawdopodobnie nie pojawią się na rynku w najbliższej przyszłości – Samochody nie są naszym głównym celem. Firmy nie chcą ich kupować.

Tłumaczy, że rynek samochodowy skupiony jest w tym momencie na zarabianiu pieniędzy z silników gazowych i zajmie to co najmniej kilka dekad, aby przemysł promujący tor przebił się w innych dziedzinach na tyle, że zainteresują się nim również producenci samochodowi.

Budujemy to, aby zasilić resztę świata – mówi Stevens. Wierzy, że tor umieszczony w urządzeniach klimatyzacyjnych jest w stanie zapewnić tanią siłę dla restauracji, hoteli, biur, a nawet małych miasteczek w tych rejonach, w których wstępuje problem braku elektryczności. W pewnych przypadkach tor mógłby również zasilać domy prywatne.

 

Źródło: collectivelyconscious.net

Tłumaczenie: Beata Miernik

One thought on “Samochód, który mógłby działać sto lat bez ponownego tankowania

  • 26 stycznia 2018 at 12:43
    Permalink

    Ale istnieje ryzyko wydostania sie toru z tych urzadzen-zawsze kiedys cos nawali i co wtedy?

    Reply

Dodaj komentarz