fbpx

To już trzy lata Dobrych Wiadomości

100-tys

Niektórzy pytają skąd czerpiemy optymizm i dlaczego nie ulegamy powszechnej tendencji do dramatyzmu i czarnowidztwa. Pewnie stąd, że znamy pewne wewnętrzne mechanizmy, z których wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy. Wiemy na przykład, że bardzo łatwo ulec skłonności do karmienia sią negatywizmami. Wystarczy chwila nieuwagi, a już dajemy się wciągnąć w czyjeś czarne prognozy, manipulacje i słowne gry. Zauważcie… o tym mówi się całkiem głośno, że to dramat dobrze się sprzedaje. Niestety takie podejście powoduje, że już od samego rana jesteśmy bombardowani słowami, które generują nasz niepokój, lęk, zatroskanie, frustrację i bezsilność.

Oczywiście widzimy, co dzieje się na świecie i z jak wieloma problemami zmaga się teraz ludzkość. Jesteśmy dalecy od postawy zimnego stoika, który z zaciśniętymi wargami odwraca głowę od trudności, żeby tylko zachować na twarzy sztuczny uśmiech. Mamy w sobie wiele zrozumienia i empatii dla tego wszystkiego, z czym konfrontuje się współczesny człowiek. A jednak… równocześnie … WYBIERAMY patrzeć na to wszystko, co podnosi na duchu, co wspiera samodzielne myślenie, bycie sobą i co przypomina nam, że sami jesteśmy twórcami własnego życia, którzy mają w sobie moc nie tylko do zmiany zewnętrznej rzeczywistości (bo to nieraz jest trudne) ale przede wszystkim do zmiany nastawienia i szukania tego, co w życiu dobre, szlachetne i piękne.

Bardzo dziękujemy, że jesteście z nami. Bardzo dziękujemy za trzy ostatnie lata. Dziękujemy za wszystkie słowa zachęty i entuzjazmu.

Redakcja Dobrych Wiadomości

Dodaj komentarz