fbpx

73-letnia Polka zdobyła światową koronę maratonów

Propaguje zdrowy styl życia, biega, pływa i zachęca do aktywności fizycznej każdego, nawet najstarszego. Barbara Prymakowska, zwana Najszybszą Babcią Świata, właśnie zdobyła tytuł World Marathon Majors pokonując 6 najważniejszych maratonów świata. 73-letnia tarnowianka jest czwartą Polką, która tego dokonała!

73-letnia Barbara Prymakowska przebiegła maraton w Chicago. Wcześniej uczestniczyła w maratonie w Londynie, Berlinie, Tokio, Nowym Yorku i Bostonie. Tym samym ma na swoim koncie 6 najważniejszych maratonów świata. Ostatni nie był dla niej łaskawy. Na trasie odnowiła się kontuzja. –„Nie mogłam się poddać, bo do mety było już tak blisko” – wspomina 73-letnia Prymakowska. –„Po raz pierwszy płakałam na maratonie, zaciskałam pięści i płakałam. 200 metrów do mety biegłam z bólem. Biegłam w intencji zdrowia córki, jej dedykuję tytuł „Korony Maratonów Świata” – dodaje.

Na co dzień Pani Barbara zachęca innych do spełniania swoich marzeń i dbania o zdrowie, często spotyka się z młodzieżą i seniorami. Jest urodzoną optymistką, stara się w życiu dostrzegać pozytywne strony. A tych nie brakuje też na starość, więc stara się chwytać każdy dzień i cieszyć się z życia. Przekazuje swój optymizm innym ludziom.

Jaka jest według niej recepta na jesień życia? –„Trzeba się cieszyć życiem, bo to największy skarb. Człowieka traktować bez rygorów i widzieć w nim to, co najlepsze, bo wszyscy jesteśmy inni, a zło nie bierze się z niczego. W moim przypadku radość życia daje mi uprawianie sportu i dobre relacje z rodziną, a także pomoc ludziom. Przecież człowiek jest tyle wart, ile dobrego uczyni dla innych.”

 

Czytaj więcej na cafesenior.pl

Autorka tekstu: Karolina Malinowska

Foto: materiały prasowe, archiwum prywatne

Dodaj komentarz