fbpx

Niepełnosprawność nie jest przeszkodą! Jej profil ma 2,8 mln fanów

Paola Antonini to brazylijska modelka, która ze swojej niepełnosprawności uczyniła atut. Dziś zatrudniają ją największe modowe marki, a wszystkie zdjęcia eksponują protezę. Popularność Paoli udowadnia, że życie po wypadku nie musi oznaczać końca kariery, a niepełnosprawność może być powodem do ogromnej popularności.

Paola Antonini to 26-latka, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciła lewą nogę. Kiedy pakowała walizki do samochodu, została potrącona przez nadjeżdżające auto. I choć interwencja medyczna była natychmiastowa, to obrażenia były tak duże, że lekarze musieli operacyjnie usunąć kończynę. Po zabiegu wykonano dla Paoli specjalną protezę, a modelka z zapałem przystąpiła to rehabilitacji. I choć mogłoby się wydawać, że tak poważny uraz będzie końcem kariery w modelingu, jej przykład pokazuje, że to dopiero początek modowej drogi.

niepełnosprawność
Fot. https://www.lasexta.com

 

Dziewczyna nie miała zamiaru ukrywać protezy pod ciuchami, wręcz przeciwnie, eksponowała ją od samego początku, uznając, że to część jej historii. W ten sposób pokazuje światu, że niepełnosprawność nie jest chorobą, ale normalnym stanem funkcjonowania milionów osób. Dzięki świadomości współczesnych marek modelka rozpoczęła współpracę z L’Oréal, Lancôme, Under Armour, a także z firmami: Nissan, Ossur czy H2OH. Jej profil na Instagramie obserwuje ponad 2,8 mln osób i z każdym dniem przybywa nowych fanów.

To udowadnia, jak bardzo wszyscy potrzebujemy ludzi z krwi i kości – z osobistymi historiami i wiarygodnym przykładem na to, że sukcesu nie mierzy się poziomem doskonałości, ale siłą i optymizmem po trudnych upadkach.

Zobacz profil Paoli na Instagramie 

Opracowanie: Diana Malicka
Źródło: www.abczdrowia.pl

 

Dodaj komentarz