fbpx

Stwórz poidełko dla pszczół

Jedna pszczoła, której skrzydełka uderzają 10000 razy na minutę, zajmuje się co najmniej 2000 kwiatów dziennie, przenosząc pyłek i istotnie wspierając produkcję naszych zasobów żywności. Ciężka praca sprawia, że pszczoły są spragnione, zwłaszcza w upalny dzień.

Dlatego muszą mieć dostęp do bezpiecznych źródeł wody. Często ryzykują utopieniem w poidełkach dla ptaków, a nad rzeką czy jeziorem, pośród ptaków, ryb, żab oraz innych zwierząt mogą zostać zjedzone. Dlatego często latają wokół miejsc, w których suszą się nasze ubrania, a jeśli w upalny dzień jesteśmy na odkrytym basenie mogą wylądować nawet na nas.
Kim Flottum, wydawca magazynu Bee Culture pisze w swojej książce The Backyard Beekeeper: An Absolute Beginner’s Guide to Keeping Bees in Your Yard and Garden – „Pszczoły używają wody do rozpuszczania skrystalizowanego miodu, rozpuszczania miodu przy produkcji pokarmu dla larw oraz do chłodzenia ciała w upalne dni. One doskonale wiedzą jak wrócić do tego samego źródła wody…ale potrzebują je mieć”.

e1e028145b1c4b76med
Jednym z rozwiązań, które możemy zrobić jeszcze dzisiaj jest dodanie kamyków do miseczki czy pojemnika, a następnie nalanie do niego wody. Dzięki kamyczkom pszczoły będą miały gdzie wylądować i nie utoną podczas picia.

Źródło: intelligentliving.co  Aaron Jackson<

One thought on “Stwórz poidełko dla pszczół

Dodaj komentarz