fbpx

Motocykliści w nietypowy sposób pomagają 7-latce

ashley-biker-bullies

Ashley Wastakiewicz przez ponad rok była obiektem ataków ze strony agresywnego 11-latka z sąsiedztwa. Bała się go do tego stopnia, że przestała wychodzić na dwór, by się pobawić.

„Myślała, że nikomu na niej nie zależy i nikt się o nią nie troszczy. Była bardzo samotna” – opowiada mama dziewczynki. „Nie chciała wychodzić z domu, by spotkać się z innymi dziećmi. Całe lato spędziła w domu.”

Aby pomóc córce, Christine Wastakiewicz założyła na Facebooku stronę „Justice For Ashley”, której celem było uzyskanie wsparcia dla Ashley. W ten sposób rozpoczęła się seria pięknych wydarzeń, które zmieniły los dziewczynki.

Aby poradzić sobie z traumą, dziewczynka postanowiła nagrać film, w którym opowiedziała o zdarzeniu. Mówi w nim – Nazywam się Ashley, mam 7 lat. Jestem ofiarą nękania. Mój prześladowca to 11-letni chłopak. To mnie bardzo boli. Proszę, przestań.

Apel dziewczynki został opublikowany na Facebooku. Jedną z osób, która go obejrzała, był motocyklista z tej samej miejscowości, James Dingmon.

Skontaktowałem się z braćmi z innych klubów i postanowiliśmy się spotkać. Nie toleruję zastraszania. Nikt nie powinien bać się wychodzić z domu – mówi mężczyzna, który należy do American Veterans Motorcycle Club Jackson.

ashley-1

Motocykliści postanowili udzielić dziewczynce wsparcia i pokazać, że może na kimś polegać. Zależało nam, by poczuła, że nie jest sama, że są dookoła ludzie, którym na niej zależy i którzy będą jej bronić – tłumaczy James.

Członkowie klubu utrzymują kontakt z dziewczynką, by mieć pewność, że nie jest już atakowana. Motocykliści zgodnie wyrazili też nadzieje, że ich działanie będzie przykładem dla innych i że dzięki temu uda im się zmniejszyć skalę zastraszania, jakiej poddawane są dzieci ze strony rówieśników. Chcą też wysłać w ten sposób sygnał do rodziców, którzy nie dbają o prawidłowe wychowywanie dzieci, żeby zastanowili się nad tym, do czego w ten sposób doprowadzają.

Dziś Ashley z uśmiechem wychodzi przed dom się pobawić. Nie czuje już strachu. Może znowu być sobą, dzielną dziewczynką, która chce beztrosko bawić się z rówieśnikami, tak jak inne dzieci w jej wieku.

11693961_10153375115275239_8040554075930669019_n-1-600x337-1-700x340

Czytaj więcej na: lolmania.pl

 

 

Dodaj komentarz