fbpx

Ojciec zrzucił 20 kilogramów, żeby uratować życie swojej kilkumiesięcznej córeczce

Eduardo Camargo i jego córka, Jazlyn (fot. youtube.com)

Dla każdego ojca, dziecko powinno być najważniejsze na świecie. Bardzo często słyszymy o wzruszające historie o rodzicach poświęcających się dla swoich maluchów. Ta jest jedną z nich. Pewien mieszkaniec Chicago w 2 miesiące schudł prawie 20 kilogramów, żeby móc zostać dawcą wątroby dla swojej kilkumiesięcznej córeczki.

Najmłodsza córka Eduarda Camargo, Jazlyn, urodziła się z atrezją dróg żółciowych. Żeby przeżyć potrzebowała przeszczepu wątroby, jednak oczekiwanie na dawcę trwało zbyt długo. Dlatego ojciec wziął sprawy w swoje ręce i postanowił, że poświęci się dla córki. Jednak lekarze powiedzieli, że będzie mógł zostać dawcą pod jednym warunkiem. Musi schudnąć.
Na wątrobie były stłuszczenia, dlatego przed zabiegiem musiał stracić na wadze – powiedziała dziennikarzom dr Talia Baker, która zajmowała się przypadkiem Eduarda.

35-latek nie zastanawiał się długo i zaczął biegać ponad 30 kilometrów tygodniowo. Dla ludzi, którzy z joggingiem są za pan brat taka odległość może nie wydawać się imponująca, ale dla Edouarda, który nie prowadził aktywnego trybu życia, był to nie lada wyczyn.
Kiedy zaczynałem się źle czuć, myślałem o mojej córce, otwierałem szeroko oczy i wiedziałem, że muszę dać radę. W głowie ciągle powtarzałem sobie ”Boże, pomóż mi pomóc mojej córce” – powiedział Carmago.

Wysiłek fizyczny i zdrowa dieta zaczęły się odpłacać. W ciągu 2 miesięcy mężczyzna schudł do 75 kilogramów, a na jego wątrobie nie było już tłuszczu. Gdy stan Jazlyn się pogorszył, lekarze zakwalifikowali ojca jako dawcę.

Operacja poszła gładko. Lekarze wycięli prawie jedną trzecią wątroby ojca i wszczepili ją chorej córce. Teraz, po miesiącach rekonwalescencji córka w końcu wróciła do domu.

 

 

Źródło: http://deser.pl/deser/1,111858,15205020,Ojciec_zrzucil_20_kilogramow__zeby_uratowac_zycie.html#TRrelSST

Dodaj komentarz