fbpx

Po ukończeniu 90 roku życia człowiek przestaje się starzeć

Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii stwierdzili, że gdy człowiek kończy dziewięćdziesiąty rok życia, jego ciało przestaje się starzeć! Stan zdrowia w tym wieku się wprawdzie nie poprawia, ale i nie pogarsza.

Michael Rose, profesor biologii ewolucyjnej na Uniwersytecie w Kalifornii (USA), tłumaczy, że fakt zatrzymania się procesu starzenia, po ukończeniu przez człowieka dziewięćdziesiątego roku życia, ma związek z jego genami. Ludzkie DNA zmienia się wraz z wiekiem, co prowadzi do pogarszania się stanu zdrowia oraz pojawiania się charakterystycznych zmian w wyglądzie. Jednak po przekroczeniu 90 roku życia ludzkie geny przestają się zmieniać, ponieważ niewiele osób dożywa sędziwego wieku. Oznacza to, że organizm „uodparnia” się na nowe choroby, za wyjątkiem tych, które już są mu znane.

Paradoksalnie, gdy ludzie dożywają dziewięćdziesiątego dziewiątego roku życia, to prawdopodobieństwo ich nagłej śmierci jest dokładnie takie samo, jak u dziewięćdziesięciotrzylatków. Zdrowie w tym wieku się nie poprawi, ale z całą pewnością nie pogorszy!

 

Czytaj więcej na: tylkomedycyna.pl

Dodaj komentarz