fbpx

Dania zniesie wszystkie pandemiczne obostrzenia

Władze Danii zezwoliły na ponowne otwarcie kin i sal koncertowych już dwa tygodnie temu. Dzisiaj mają zostać ogłoszone kolejne środki znoszące ograniczenia związane z Covid-19 do końca miesiąca.

Informuje o tym dziennik „Jyllands-Posten”. 17 grudnia Dania wystraszona wariantem Omicron, wprowadziła zamknięcie centrów kongresowych, parków atrakcji, muzeów, kin, teatrów i sal koncertowych. Wprowadzono też ograniczenia godzin otwarcia restauracji i obowiązek noszenia masek.

Najwidoczniej Omicron nie okazał się tak groźny, jak powszechnie twierdzono, ponieważ pomimo wzrostu zakażeń, eksperci zalecają już usunięcie koronawirusa z klasyfikacji chorób stanowiących krytyczne zagrożenie społeczne.

Według gazety „Jyllands-Posten”, premier Danii Mette Frederiksen ma ogłosić zniesienie ograniczeń podczas briefingu prasowego w środę wieczorem. W poniedziałek odnotowano w tym kraju 40 348 nowych przypadków zakażeń (47 831 zakażenia w ub. piątek). Liczba hospitalizacji związanych z COVID-19 to 894 osoby.

Służba zdrowia szacuje, że od 30% do 40% hospitalizowanych osób, u których wynik testu na COVID-19 jest pozytywny, w rzeczywistości nie znalazła się w szpitalu z powodu wirusa, ale z powodu innych schorzeń.

 

Źródło: nczas.com

Dodaj komentarz