fbpx

Lady Gaga opublikowała poruszający list … Nie chcę się już wstydzić swojej choroby

Kilka lat temu Lady Gaga wyznała, że w wieku 19 lat stała się ofiara gwałtu. Te traumatyczne wydarzenia stały się początkiem jej problemów psychicznych. W wywiadzie udzielonym “Today” powiedziała: – Szukałam sposobu na powrót do zdrowia psychicznego. Doszłam do wniosku, że bycie dobrym to najlepszy sposób.

Długo zastanawiałam się, kiedy, jak i czy na pewno powinnam opowiedzieć o swojej diagnozie, o tym, że cierpię na zespół stresu pourazowego. Po pięciu latach szukania odpowiedzi na chroniczny ból i to, co się ze mną działo, czuję się na siłach, by opowiedzieć wam o tym. Z chorobami psychicznymi łączy się wiele wstydu. Ale dla każdego jest nadzieja na lepsze życie – tak zaczyna list piosenkarka.

Artystka przyznaje, że dopiero teraz czuje się na tyle dobrze, by podzielić się ze światem swoimi problemami. Zdarza się, że czasem trudne są dla niej zwykłe i łatwe dla zdrowych ludzi czynności, takie jak na przykład wzięcie prysznica albo rozmowa z nieznajomym człowiekiem – To dla mnie codzienny wysiłek, nawet w trakcie tworzenia muzyki, by móc opanować nerwy na tyle, by powstrzymać ataki paniki spowodowane sytuacjami, które dla wielu mogą wydawać się niepozorne.

Wyznaje, że korzysta z pomocy specjalistów, natomiast ogromnym wsparciem są dla niej ludzie – Próbuję różnych wersji psychoterapii i przyjmuję leki przepisane mi przez psychiatrę. Wierzę jednak, że najbardziej bezcennym i najprawdopodobniej najlepszym lekarstwem na świecie są słowa. Miłe i pozytywne słowa – pisze Lady Gaga.

 

 

Czytaj więcej na: deon.pl

 

Dodaj komentarz