fbpx

Joanna Kulig zaproszona do grona Amerykańskiej Akademii Filmowej

5 października Amerykańska Akademia Filmowa ujawniła na swoim profilu na Instagramie nowo przyjętych członków swojego grona. Joanna Kulig, pochodząca z Nowego Sącza i zdobywająca coraz większą sławę w Hollywood, znalazła się w towarzystwie takich gwiazd, jak Colin Farrell czy Noémie Merlant. Polska aktorka została tym samym częścią elitarnego zespołu, który decyduje o przyznawaniu najbardziej pożądanej nagrody filmowej – Oscarów.

“Aktorzy stanowią serce filmów, nadają życie scenariuszom i sprawiają, że postaci opisane na papierze ożywają, stają się ekranowymi bytami, z którymi można się utożsamić. Bez tych oddanych i utalentowanych wykonawców historie, które cenimy, pozostałyby uwięzione w sferze wyobraźni” – napisali przedstawiciele Akademii na swoim koncie na Instagramie, celebrując nowych członków swojej społeczności.

Z informacji, jakie pojawiły się już w czerwcu br., wiedzieliśmy, że Joanna Kulig była jedną z kandydatek, które otrzymały zaproszenie do dołączenia do tego prestiżowego grona. Tym samym dołącza do zaszczytnego klubu, którego część stanowią m.in. Colin Farrell czy Noémie Merlant, prezentując Polskę na międzynarodowej scenie kina.

Joanna Kulig, aktorka o rozległej i imponującej karierze, zarówno na rodzimym, jak i międzynarodowym podwórku, niejednokrotnie zwracała na siebie uwagę zarówno krytyków, jak i widzów, dzięki swoim przemyślanym i poruszającym wykonaniom. Teraz, zostając częścią Akademii, zdobywa nie tylko ogromne uznanie, ale i możliwość wpływania na kierunek, w którym będzie zmierzać światowa kinematografia, będąc jednym z głosujących na przyszłych laureatów Nagrody Akademii Filmowej.

Jednak, jak przypomina portal zwierciadlo.pl, nie jest jedyną Polką w tym gronie. Obok Joanny, w czerwcu informacja o zaproszeniu dotarła również do reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej czy scenarzystki Ewy Piaskowskiej, co podkreśla obecność i wpływ polskich twórców na międzynarodowej arenie filmowej.

Członkostwo w Amerykańskiej Akademii Filmowej jest dożywotnie, lecz nie jest przyznawane lekkomyślnie. Kandydaci najczęściej zostają zgłoszeni przez zarząd Akademii, a stają się nimi zazwyczaj osoby, które zdobyły Oscara, zostały do niego nominowane lub mają istotny wkład w rozwój kinematografii. Członkowie Akademii pełnią kluczową funkcję w kreowaniu i uznawaniu najwyższych osiągnięć w branży filmowej.

Przyjęcie Joanny Kulig jest więc nie tylko wyróżnieniem dla samej aktorki, ale również potwierdzeniem rosnącej pozycji polskiego kina na świecie. Uroczyste przyjęcie nowych członków to równocześnie celebracja ich dotychczasowych dokonań oraz przyszłych osiągnięć. Oczekujemy z niecierpliwością, obserwując karierę Joanny i jej wpływ na przyszłość światowego kina.

Gratulujemy Joannie Kulig oraz wszystkim nowo przyjętym członkom i życzymy sukcesów w kolejnych etapach ich kinematograficznej przygody!

Dodaj komentarz