fbpx

FSE 01. Elektryczna nowość z Polski

Ma nieco ponad trzy i pół metra długości, jest w stanie poruszać sie z prędkością 135 km na godzinę , na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać ok 100 km. We wtorek w Warszawie przedstawiciele Fabryki Samochodów Elektrycznych przedstawili montowany w Bielsku Białej samochód elektryczny FSE 01.

Pojazd budowany jest na bazie produkowanego w Tychach Fiata 500 i ma – jak mówił dyrektor generalny Fabryki Samochodów Elektrycznych Thomas Hajek “prawdziwe polskie elektryczne serce” – silnik produkowany w Sosnowcu.

Jak wyjaśnił Hajek, FSE 01 – to efekt ponad trzyletnich prac prac polskich inżynierów z Bielska-Białej, koszt projektu to ok. 1 mln euro, w ciągu roku firma chce zbudować linię produkcyjną, która będzie w stanie wyprodukować ok. 1000 takich pojazdów rocznie.

“Polska już dzisiaj jest szóstym pod względem wielkości producentem motoryzacyjnym w Europie. Zaangażowanie w rynek elektromobilności to wielka szansa na rozwój dla całego kraju. Nasz samochód FSE 01 to dopiero początek całej gamy pojazdów elektrycznych. Już dzisiaj można go zamawiać. Planujemy też eksport do krajów UE – powiedział Hajek. Jak mówił, samochody mogłyby trafić m.in. do Niemiec, Francji, Skandynawii.

Czytaj więcej na: motoryzacja.interia.pl
Foto: Marcin Obara/PAP

Dodaj komentarz