fbpx

Bliźniaczki obchodzą swoje setne urodziny i zdradzają sekret długowieczności

Irene Crump i Phyllis Jones spędziły niamal cały wiek razem po rozdzieleniu ich zaledwie na 25 minut podczas porodu 20 Listopada 1916 roku – obecnie nawet mieszkają razem w Stourport (hrabstwo Worcestershire, Anglia).

Bliźniaczki – nie są identyczne ale uderzająco podobne – uczęszczały do tej samej szkoły i pracowały w tym samym miejscu do czasu kiedy Irene wyszła za farmera Samuela Crumpa.

Duet zawdzięcza swoje okrągłe urodziny „ciężkiej pracy oraz dobremu jedzeniu” celebrując je z wdziękiem, wśród 48 przyjaciół przy tradycyjnej niedzielnej pieczeni.

Irene, młodsza z kobiet (o kilka minut) powiedziała – Często świętujemy nasze wyjątkowe urodziny razem i mamy wtedy cudowne dni. Świętowałyśmy razem 90 urodziny i w ubiegłym roku również 99 urodziny. Ciężka praca i dobre jedzenie to nasz sekret – to wszystko co mogę temu przypisać.

Każda z bliźniaczek ma na drugie imię tak, jak jej siostra na pierwsze.

Irene dodaje – Zawsze byłyśmy blisko i teraz mieszkamy razem, Phyllis wprowadziła się do mnie pięc lat temu

Siostry są uważane za jedną z sześciu par stuletnich bliźniaków w Zjednoczonym Królestwie. Nie domagają się żadnych szczególnych prezentów, żeby wyróżnić ich wiek i rocznicę, w zamian proszą o darowiznę na rzecz lotniczego pogotowia ratunkowego.

 

 

 

 

Źródło: huffingtonpost.co.uk

Tłumaczenie: Krzesimir

Dodaj komentarz