fbpx

Chiny kończą z testowaniem kosmetyków na zwierzętach. To przełom dla wielu marek

Chiny wprowadzają zmiany w prawie, dotyczącym importowania kosmetyków. Kraj nie będzie wymagał od marek, aby produkty były testowane na zwierzętach. Do tej pory wszystkie kosmetyki musiały przejść takie testy, aby mogły znaleźć się w chińskich sklepach.

W ostatnich czasach rośnie świadomość społeczna na temat tego co jemy, produktów które używamy czy marek, które chcemy wspierać. Coraz więcej osób, podczas swoich codziennych wyborów, bierze pod uwagę ich wpływ w skali globalnej. Obserwuje się wzrost liczby wegan i wegetarian, którzy całkowicie rezygnują z mięsa. Większość podejmuje ten krok ze względów moralnych, aby chronić zwierzęta przed cierpieniem i masowym ubojem. Wiele osób w ostatnich latach ograniczyło spożywanie mięsa także ze względów ekologicznych i wpływu hodowli na zmiany klimatyczne. Coraz więcej firm inwestuje także w produkty naturalne. Mimo tego że kosmetyki ekologiczne są znacznie droższe, cieszą się rosnącą popularnością.

Koniec testowania kosmetyków na zwierzętach w Chinach

Modne niegdyś naturalne futra i zgoda na testowanie kosmetyków na zwierzętach, budzi w dzisiejszych czasach ogromne kontrowersje. Jednym z krajów, które utrudniały wejście na swój rynek markom, które rezygnowały ze zwierzęcych testów były Chiny. W ciągu pół roku ma się to zmienić. Państwo Środka zapowiedziało prawdziwą rewolucję polityki w tym temacie.

Do tej pory wszystkie kosmetyki, w tym szampony czy perfumy, musiały przejść testy na zwierzętach, aby mogły znaleźć się na chińskich półkach.W ubiegłym roku tamtejsza Narodowa Administracja Produktów Medycznych zaczęła pracować nad modernizacją przepisów. Jak czytamy na portalu ekologia.pl, rada zaktualizowała rozporządzenie, które obowiązywało od 1989 roku.

Nowa wersja ustawy zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. W zapisie czytamy, że testy na zwierzętach nie będą już wymagane od producentów kosmetyków niezależnie czy produkt jest tworzony na terenie Chin czy nie.

Zmiana w przepisach może mieć kolosalny wpływ na branżę kosmetyczną na całym świecie. Jak donosi ekologia.pl, zniesienie testów na zwierzętach otworzy rynek o wartości ponad 50 miliardów funtów dla międzynarodowych marek.

Jak cytuje portal, Kitty Block dyrektor generalny Humane Society International podkreśliła, że Chiny do tej pory pozostają jednym z nielicznych krajów na świecie, gdzie wymagano testów na zwierzętach dla produktów kosmetycznych.

Źródło: ekologia.pl

Dodaj komentarz