fbpx

Nastolatek z Wrocławia zdobył tytuł najlepszego mówcy na świecie

Mikołaj Niczyj, 18-latek z Wrocławia, zdobył tytuł najlepszego mówcy na świecie. W międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge był najlepszy spośród ponad tysiąca uczestników z 16 krajów, których zadaniem było wyjaśnienie „Co to znaczy być obywatelem świata?”.

Mikołaj Niczyj, 18-latek z Wrocławia, zwyciężył w międzynarodowym konkursie wystąpień publicznych EF Challenge, pokonując ponad 1200 rywali z 16 krajów. Wystarczyło nagranie krótkiego wideo ze swoim przemówieniem po angielsku i wzięcie udziału w konkursie. Zwycięzca w nagrodę pojedzie wkrótce do Nowego Jorku na Youth Leadership Forum.

Coroczny konkurs wystąpień publicznych EF Challenge skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów z całego świata.

Zadaniem w konkursie jest przygotowanie przemówienia oraz nagranie krótkiej i inspirującej przemowy na podany przez organizatorów temat. Mikołaj z Wrocławia jest jednym z 19 zwycięzców. Nastoletni wrocławianin jest już drugim Polakiem, który zwyciężył w konkursie – jego poprzednikiem z ubiegłej edycji jest 17-letni Konrad Puchalski z Zielonej Góry.

– To ich przemowy zostały uznane za najlepiej przygotowane, pełne pasji i mocnego przekazu – komentuje Sylwia Rogalska, Country Manager EF Polska. – Jednym z celów konkursu EF Challenge jest stworzenie możliwości wyrażenia siebie i zachęcanie młodzieży z różnych kultur do wymiany poglądów i poszerzania horyzontów.

Pytanie konkursowe EF Challenge 2017 brzmiało: „Co to znaczy być obywatelem świata?”. W swoim wideo Mikołaj wyjaśnił, że obywatelstwo świata oznacza brak granic pomiędzy ludźmi na całym świecie. Wierzy, że wszyscy ludzie są równi, niezależnie od koloru skóry, osobistych wierzeń czy kraju pochodzenia.

– Przez podróżowanie uczymy się odkrywania nowych kultur – tłumaczy Mikołaj w swoim wideo. – Ten proces nauki jest niezbędny w naszym życiu. Nauka równa się myślenie, a myślenie równa się bycie świadomym wszystkich problemów i wydarzeń, które dzieją się dookoła nas. I właśnie o to chodzi w byciu obywatelem świata.

Swój sukces Mikołaj zadedykował rodzicom, Annie i Przemkowi. – Nie udałoby mi się, gdyby rodzice nie stworzyli mi możliwości uczenia się języka angielskiego. Chciałem im za to bardzo podziękować – mówi Mikołaj.

Źródło: materiały prasowe

 

Dodaj komentarz