fbpx

Czy można umyć samochód bez wody? Okazuje się że tak

Waterless oferuje czyszczenie pojazdów, podczas którego wykorzystuje zaledwie 500 ml wody. To 300 razy mniej niż przy wizycie w tradycyjnej myjni. Dzięki użyciu specjalnej mieszanki chemicznej samochód zachowuje połysk przez kilka tygodni.

Pomysłodawcą i właścicielem Waterless jest Norbert Walczyński, 25-latek z Dąbrowy Górniczej. Od dzieciństwa jego największą pasją jest motoryzacja. O założeniu własnego biznesu pomyślał w trakcie studiów ekonomicznych, które ukończył dwa lata temu.

Jego firma funkcjonuje od grudnia 2016 roku. Walczyński nie korzystał z żadnej pomocy i dofinansowania na starcie. Sam rozkręcił swój biznes.

Podczas mycia samochodu Waterless zużywa zaledwie 400-500 ml wody. To 300 razy mniej niż podczas wizyty w tradycyjnej myjni. W pierwszej fazie na samochód nakładana jest specjalna mieszanka chemiczna, która oddziela zanieczyszczenia od lakieru, nie naruszając jego powłoki. Następnie za pomocą specjalnej ściereczki z mikrofibry usuwane są wszystkie zabrudzenia. Po wyczyszczeniu samochodu na lakierze tworzy się nanopowłoka. Dzięki niej pojazd błyszczy przez 3-4 tygodnie po umyciu.

Dzięki temu, że metoda Waterless nie emituje zanieczyszczeń, umycie pojazdu jest możliwe praktycznie w każdej lokalizacji – na parkingu, przed blokiem czy na prywatnej posesji. Środowisko naturalne pozostaje nienaruszone.

Czytaj więcej na: sosnowiec.wyborcza.pl

Dodaj komentarz