fbpx

Bielszczanie zobaczyli Fiata 126p, którego otrzyma w prezencie aktor Tom Hanks

Bielszczanie zobaczyli wczoraj białego Fiata 126p, który jesienią powędruje do Stanów Zjednoczonych jako prezent dla aktora Toma Hanksa. Pomimo 43 lat, auto wygląda jakby właśnie zjechało z taśmy montażowej bielskiej Fabryki Samochodów Małolitrażowych.

Monika Jaskólska, pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” podkreśliła, że prezentacja, która przyciągnęła do centrum handlowego Gemini setki mieszkańców miasta, zbiegła się z 61. urodzinami gwiazdora. Bielszczanie odśpiewali mu tradycyjne „Sto lat”, a aktor z telebimu podziękował za życzenia.

„Maluszek”, którego otrzyma Hanks, ma 43 lata. Do Bielska-Białej trafił zimą. Został kupiony w Suwałkach za 8,5 tys. zł. był seledynowy, a teraz jest biały. – Jestem bardzo zadowolona z efektu. Auto powinno trafić w gusta każdego, a sam Tom zapewne się wzruszy. Wewnątrz umieszczone zostały elementy związane z jego hobby – powiedziała Jaskólska. Są to klawisze z maszyny do pisania, których pasjonatem jest Hanks. Zostały użyte jako włączniki w samochodzie.

 

 

Czytaj więcej na: slask.onet.pl

Foto: Andrzej Grygiel/PAP

Dodaj komentarz