fbpx

Policjant ze Szczecina nagrał płytę, aby pomóc chorej koleżance

Dr Marek Łuczak, znany także jako Outsider, na co dzień pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Poza służbą również stara się pomagać innym. Dochód z nagranej przez niego płyty „Tanger” ma wesprzeć chorą na raka, 35-letnią Ewelinę Pustkowską – podkomisarz z Gdańska.

W 2011 r. policjantka usłyszała diagnozę – Chłoniak Hodgkina. Nowotwór ten atakuje system odpornościowy, a jego objawy z początku przypominają przeziębienie. Ewelina już raz wygrała walkę z rakiem. Niestety we wrześniu 2015 r. badania kontrolne wykazały nawrót choroby. Od tamtego czasu policjantka bezskutecznie walczy z nowotworem. Nadzieją jest nierefundowany przez NFZ Nivolumab. Półroczna kuracja kosztuje 200 tys. zł.

Podkomisarz można wesprzeć, kupując płytę dra Marka Łuczaka. Limitowana seria liczy 450 sztuk, a jedna kosztuje 29 zł. Na krążku znajdują się: utwór „Tanger”, w różnych odsłonach, oraz „Miracle”. Muzykę i słowa do singla stworzył Łuczak. Głosu użyczyła wokalistka Klaudia Zając, a na skrzypcach zagrała Stella Karalis.

To nie pierwsza taka akcja policjanta ze Szczecina. W 2016 r. Outsider wydał krążek pt. „Waiting for the Night”, a w tym roku powstała płyta „Broken”. Pieniądze ze sprzedaży zostały przeznaczone na cele charytatywne.

– Tu nie chodzi o pieniądze. Celem takich akcji jest nagłośnienie problemu – dr Marek Łuczak, koordynator wojewódzki do zwalczania przestępczości przeciwko zabytkom i autor ponad 40 książek. – Chodzi o to, że policjanci zaczynają działać. Po publikacji płyty „Broken” komenda w Poznaniu zaproponowała fundusze na leczenie asp. Kingi Szwedy.

Cały nakład, ok. 450 płyt, trafił do prowadzonej przez Iwonę Lis Fundacji Forani z Warszawy. Fundacja odpowiedzialna jest za dystrybucję płyt i zbieranie funduszy na leczenie policjantki.

Outsider – Tanger:

Więcej na: dziennikbaltycki.pl

 

Dodaj komentarz