fbpx

94-latek wybudował na swojej posesji darmowy basen dla sąsiadów

W marcu 2016, po 66 latach małżeństwa, żona emerytowanego sędziego odeszła z tego świata, Keith Davison nie mógł dłużej znieść samotności oraz ciszy, która od tamtego czasu panowała w jego domu.

94-latek wpadł na doskonały pomysł, postanowił wybudować na swojej posesji basen, do którego zaprosił dzieci z sąsiedztwa. Zadeklarował, ze mogą go odwiedzać kiedy tylko maja ochotę.

Miał nadzieję że śmiech dzieci i plusk wody wypełnią otaczającą go ciszę.

32 metrowy basen został otwarty w lipcu, Davison zaprosił dzieci do zabawy. Jedynym warunkiem była obecność rodziców, aby dzieci nie bawiły się same, co wcale nie przeszkadzało, aby porozmawiać sobie w międzyczasie z opiekunami.

„On jest wspaniałym sąsiadem i bardzo kocha dzieci” – powiedziała mieszkająca kilka domów dalej Jaime Mundal (40l), której czwórka dzieci w wieku szkolnym regularnie odwiedza basen Davisona.

„W pewnym sensie wszystkie dzieciaki z okolicy zostały przez niego adoptowane”.

„Jego dom stał się nowym miejscem gdzie można się spotkać i porozmawiać.”

Jessica Huebner (36l), która mieszka naprzeciwko wraz z czwórką swoich dzieci, powiedziała że nigdy nie usłyszała złego słowa od emerytowanego sędziego – on po prostu chciał stworzyć miejsce gdzie dzieci będą mogły się bawić. Davison sam ma trójkę dorosłego potomstwa, ale nigdy nie doczekał się wnuków, on i jego żona byli zawsze bardzo mili dla dzieci i dorosłych z okolicy.

„To jest jakby rozprzestrzenienie się radości i szczęścia w naszym otoczeniu, on doskonale rozumie, że dzieci są twarzą naszej przyszłości, to bardzo skromny i miły człowiek.” – mówi Huebner , jedna  z sąsiadek.

Huebner  przynosi mu regularnie ciasteczka oraz domowe posiłki, alby okazać swoją wdzięczność za to co zrobił.

„On zrobił to dla nas i dla naszych dzieci, w zamian możemy częściej go odwiedzać. On uwielbia przebywać wśród dzieciaków.

Jak mówią sąsiedzi, Davison zawsze podchodzi aby pośmiać się i porozmawiać kiedy dzieci się bawią. Jest szczęśliwy, jego dom znów jest pełen życia”

Źródło: good-news.center

Dodaj komentarz