fbpx

Turyści na Filipinach pomagają pakować paczki z pomocą humanitarną

<

p class=”MsoNormal” style=”text-align: left;” align=”center”>

Wielu z 400 turystów pozostałych na wyspie Coron na Filipinach, zamiast czekać na ponowne otwarcie lotniska po przejściu tajfunu Haiyan, zaoferowało swoją pomoc w pakowaniu paczek humanitarnych.

Tamtejsza agencja prasowa poinformowała, że burmistrz dziękuje turystom, którzy zgromadzili się przy Miejskim Centrum do walki z kryzysowymi sytuacjami, żeby pomóc pakować niezbędne rzeczy dla setek mieszkańców dotkniętych kataklizmem. Burmistrz Coron poinformował, że lotnisko Busuanga doznało wielu poważnych zniszczeń i trwa usuwanie skutków tajfunu.

Zdjęcie to zostało zrobione i wysłane do CNN’s iReport przez filipińskiego studenta i fotografa- ArnoldBillSo.

<

p class=”MsoNormal”>

<

p class=”MsoNormal”>

Pomoc humanitarna i współczucie ze świata napłynęło do Filipin gdzie około dwóch tysięcy ludzi straciło życie podczas tajfunu. Wiele państw zaoferowało konkretną pomoc finansową –  Australijski rząd zobowiązał się dostarczyć10 milionów dolarów, Wielka Brytania również przekazuje 10 milionów, a kanadyjska administracja zobowiązała się wysłać 5 milionów pomocy rządowej oraz każdego dolara, ofiarowanego przez pojedynczego Kanadyjczyka

Norwegia również podarowała 3.2 milionów dolarów, a na bliskim wschodzie Zjednoczone Emiraty Arabskie przyrzekły pomoc wartą 10 milionów.

Amerykańska armia wysłała już swoje oddziały i dwa wojskowe samoloty transportowe C-130 zawierające wodę i generatory prądu do tych obszarów Filipin, które zostały najbardziej dotknięte przez śmiertelny tajfun.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez biuro prasowe Departamentu Obrony, amerykański sekretarz obrony zalecił rozmieszczenie statków i samolotów do wspierania operacji poszukiwawczo- ratunkowej oraz zorganizowanie operacji lotniczej transportującej najpotrzebniejsze rzeczy dla poszkodowanych.

Ty też możesz pomóc. Wystarczy że zwrócisz się do jakiejkolwiek organizacji humanitarnej w swoim kraju, która zajmuje się międzynarodową pomocą.

<

p class=”MsoNormal”>

<

p class=”MsoNormal”>

Źródło: goodnewsnetwork.org

Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz