fbpx

Lekarze wybudzili ze śpiączki niemowlę, które wpadło z wózkiem do morza w Ustce

Poprawia się stan 3,5-miesięcznej Oliwii z Małopolski, która dziesięć dni temu wpadła wraz z wózkiem do morza w Ustce. Wyłowił ją przypadkowy mężczyzna, który przechodził obok. – Dziecko było całkowicie zanurzone w wodzie i tonęło – mówił.

– We wtorek dziecko zostało przewiezione z Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej na oddział chirurgii dziecięcej. Dziewczynka jest odłączona od respiratora i oddycha samodzielnie – poinformowała Katarzyna Brożek, rzeczniczka szpitala Copernicus.

– Dziecko rusza rączkami i nóżkami, można powiedzieć, że jest z nim jakiś kontakt – dodała Katarzyna Brożek.

Jak jednak zaznaczyła, w kolejnych dniach lekarze będą ustalać, czy przebywanie w wodzie morskiej i śpiączka, w którą wprowadzono niemowlę nie miały negatywnych skutków dla zdrowia pacjentki.

– Dziecko będzie przechodzić kolejne badania – powiedziała rzeczniczka placówki.

Dziecko uratował przechodzień

Do wypadku doszło w sobotę 9 września, gdy rodzina z woj. małopolskiego spacerowała po nabrzeżu w Ustce.

– Wózek stoczył się, a spadając, uderzył prawdopodobnie w jakąś betonową podporę i przewrócił się. Dziecko wypadło z wózka na betonowy uskok i stoczyło się do wody – wyjaśnił kom. Robert Czerwiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Na widok tej sytuacji przypadkowy spacerowicz, mieszkaniec Słupska, natychmiast wskoczył do wody i wyciągnął dziecko z wody. Według Dziennika Bałtyckiego to 55-letni mężczyna. Powiedział on gazecie, że niemowlę tonęło, było całkowicie zanurzone w wodzie, a po wyciągnięciu było nieprzytomne.

Od niego dziecko z urazem głowy odebrał ratownik. Zaczął on na nabrzeżu reanimować niemowlę.

Cytowany przez „Dziennik Bałtycki” Piotr Dąbrowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Słupsku, powiedział, że ratownicy zareagowali, gdy zauważyli, że wózek wpadł do wody.

Dodał, że gdy do miejsca wypadku podpłynął ratownik wodny, dziewczynka leżała już na betonie. „Po podanych trzech wdechach sztucznej wentylacji dziecko odzyskało oddech” – powiedział Dąbrowski.

Źródło: materiały prasowe, fot. wikipedia

Dodaj komentarz