fbpx

Polak stworzył ekran powitalny nowego Photoshopa

Nowy Photoshop CC 2018 wita użytkowników odświeżonym ekranem ładowania. Ten element codziennie oglądają tysiące fotografów i artystów, a stworzył go Polak.

Od samego początku integralną częścią każdego Photoshopa jest splash screen, czyli ekran, na którym widać listę autorów programu oraz grafikę. Przez lata ten element dość mocno ewoluował.

Na początku był zbudowany wokół grafiki z okiem, następnie pakiet Creative Suite wprowadził do identyfikacji wizualnej piórko, później geometryczne kształty, a od wersji Creative Cloud 2014 każdy program tego pakietu ma grafiki stworzoną przez użytkowników.

Photoshop CC 2018 przywita nas grafiką stworzoną przez Janusza Jurka.

To naprawdę duże wyróżnienie, ponieważ ekran początkowy Photoshopa codziennie oglądają na świecie dziesiątki, a może nawet setki tysięcy grafików, ilustratorów, fotografów i retuszerów. Bycie dostrzeżonym przez samo Adobe to naprawdę rzecz wielka. Każdy artysta chciałby mieć taki wpis w swoim CV.

Zamiast pokazywać klientowi portfolio swoich prac, można po prostu otworzyć… Photoshopa. Czy może być lepsza rekomendacja dla artysty?

Autorem grafiki widocznej na ekranie powitalnym najnowszego Photoshopa jest Janusz Jurek. Jest on absolwentem Instytutu Artystyczno-Pedagogicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Od 1996 roku zajmuje się komercyjnie projektowaniem graficznym, fotografią, animacjami, grafiką 3D i innymi formami twórczości wizualnej.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy praca Janusza Jurka promowała program Adobe. W 2016 roku grafika tego artysty pojawiła się na ekranie powitalnym programu Adobe InDesign CC 2015.4.

Więcej na: spidersweb.pl

Dodaj komentarz