fbpx

Izraelska kawiarnia Humus Bar łączy Arabów i Żydów. Jeśli będą jeść przy jednym stole, otrzymają 50% zniżki

families-Israel-FB-Humus-Bar

Konflikt między Izraelem i Palestyną trwa od wielu lat, a ostatnio znowu się zaostrza.
Tym bardziej na pochwałę i zauważenie zasługuje inicjatywa Humus Bar z miasta Netanya.
Tamtejsza restauracja chce załagodzić konflikt izraelsko- palestyński i oferuje specjalne promocje.

Na swoim Facebooku napisali – Boisz się Arabów? Boisz się Żydów? My nie mamy u siebie Arabów! Nie mamy również Żydów. Mamy ludzkie istoty. Doskonały arabski humus! Wspaniały żydowski falafel! I darmową dokładkę do każdego zamówionego humusu, nie ważne czy jesteś Arabem, Żydem, Chrześcijaninem, Hindusem itd. – zapewnia kawiarnia.

49f01ec4111b4295766c57e401c2ece5,640,0,0,0
W dalszej części ogłoszenia znalazło się zdanie, dzięki któremu restauracja stała się sławna na całym świecie. – Specjalna okazja – 50 proc. zniżki na humus dla stolika, przy którym Arabowie i Żydzi siedzą razem – ogłasza się Humus Bar w miasteczku Netanya.

W rozmowie z gazetą “Times of Israel” menadżer Kobi Tzafrir powiedział, że promocja przyciągnęła już sporą grupę żydowskich i arabskich gości, którzy zjedli humus przy wspólnym stole.

hummus-bar-gives-discount-to-jews-and-arabs-who-dine-together-Facebook1-640x480

Oczywiście w promocji nie chodzi tylko o zaoszczędzenie pieniędzy. Tzafrir przyznał, że wielu klientów z własnej woli zrezygnowało ze zniżki. Ludzie chcą pokazać, że między mieszkańcami Izraela i Palestyny nie ma konfliktu, który dotyczy głównie radykałów – Jeśli jest coś, co może połączyć tych ludzi, to jest to humus – skwitował menadżer kawiarni.

Źródło: timesofisrael.com,  telegraph.co.uk, facebook

Dodaj komentarz