fbpx

Brytyjski wynalazca stworzył strój inspirowany filmem Iron Man

Podczas konferencji TED w Vancouver brytyjski wynalazca Richard Browning zaprezentował strój odrzutowy podobny do tego, który można zobaczyć w popularnej serii filmów Iron Man.

Richard Browning w czasie prezentacji swojego osobistego stroju latającego zaprosił zgromadzonych na konferencji TED na taras budynku, gdzie rozdał zgromadzonym zatyczki do uszu i pokazał, jak działa jego wynalazek. Browning uniósł się na wysokość kilku metrów i przeleciał parę razy wokół zgromadzonych wprawiając ich w zachwyt.

Browning to były żołnierz piechoty morskiej. Po karierze wojskowej założył start-up Gravity. Nad odrzutowym skafandrem pracował od kilku lat. Metodą prób i błędów testował kolejne konstrukcje oraz napędy nabawiając się przy tym dziesiątków siniaków. Ale opłaciło się.

Po raz pierwszy odrzutowy strój został pokazany na krótkim nagraniu stworzonym przez markę Red Bull. Obecnie skafander ma sześć silników. Dwa zamontowane są na każdym z przedramion, a kolejne dwa w dolnej partii pleców. Wszystko jest połączone ze specjalnie zaprojektowanym egzoszkieletem. Całość uzupełnia hełm z wyrafinowanym wyświetlaczem, na którym m.in. można zobaczyć zużycie paliwa. Podczas projektów były też buty z silnikami, jednak konstruktor z nich zrezygnował.

Odrzutowy strój został nazwany Dedal, na cześć mitycznego ojca Ikara, który był owładnięty obsesją latania. Pozwala on na unoszenie się w powietrzu, jednak daleko mu do możliwości prezentowanych w hollywoodzkich produkcjach o Iron Manie. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Według wynalazcy, nie każdy będzie mógł używać odrzutowego stroju. Wywołuje on spore obciążenie na organizmie. Przynajmniej na obecnym etapie konstrukcji. Jednak jak sam twierdzi, jego wynalazek nie jest ostateczną wersją i w przyszłości będzie mógł osiągać lepsze wyniki i być może uda się zmniejszyć presję konstrukcji na organizm.

– Cała moja praca to ciągłe próby i porażki i wyciąganie z nich wniosków. Wyszedłem od pytania, dlaczego nie zwiększyć możliwości ludzkiego ciała i umysłu? To tak naprawdę niesamowita maszyna – powiedział Browning.

 

 

Czytaj więcej na: dzienniknaukowy.pl

One thought on “Brytyjski wynalazca stworzył strój inspirowany filmem Iron Man

  • 13 listopada 2017 at 15:58
    Permalink

    Witam.. Mój ojciec ma raka trzustki, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa „chodzi na imprezy chemiczne” czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy Konopna Farmacja Poznań i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę www konopiafarmacja pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu – choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią „rybkę”…. Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud…. hmm

    Reply

Dodaj komentarz