fbpx

Pierwszy filmowy reportaż Dobrych Wiadomości! Polska aplikacja Foodsi pozwala ratować posiłki

Trend zero – waste to bardzo fajna, ekologiczna inicjatywa, w której chodzi o to, aby w swoim trybie życia produkować jak najmniej odpadów. Zgodnie z tą myślą, dajemy drugie życie przedmiotom które przestały nam służyć, czy ograniczamy ilość wyrzucanego jedzenia. Właśnie w tym duchu żyją twórcy aplikacji Foodsi.

Idea działania aplikacji Foodsi jest prosta. Restauracja która ma nadwyżkę jedzenia, może w łatwy sposób sprawić, aby nie trafiło ono do kosza. Wystarczy wstawić ofertę do aplikacji, gdzie wszyscy użytkownicy będą mogli zakupić posiłek po dużo niższej cenie!

Skąd narodził się pomysł? Na to pytanie odpowiadają twórcy projektu, z którymi spotkała się reporterka Dobrych Wiadomości:

Każdego roku w Polsce marnuje się aż 9 milionów ton jedzenia. Korzystając z aplikacji Foodsi pomożesz rozwiązać problem marnowania świeżego i smacznego jedzenia, które dzięki Tobie trafi na talerz a nie do kosza.

Możesz kupować dania z pobliskich restauracji nawet o 70% taniej. Posiłki są przecenione, ponieważ nie zostały kupione i kolejnego dnia nie byłyby zdatne do sprzedaży.

Restauracje i klienci łączą się, tworząc niesamowicie wartościowy pakt, dzięki któremu można będzie uratować rocznie tysiące posiłków.

Dajcie znać w komentarzach pod filmem jak wam się podoba i czy macie ochotę na kolejne reportaże?

Zgłaszajcie też swoje propozycje na kolejne filmy! Być może to właśnie one, wkrótce pojawią się na naszym portalu.

Dodaj komentarz