fbpx

Milioner pomaga dzieciom z biednych miast

1

Harris Rosen (73)spędził dzieciństwo w niebezpiecznej dzielnicy Nowego Jorku, dorósł i został milionerem. Jego spółka jest właścicielem m.in. siedmiu hoteli w Orlando, ale sukces zdobyty własnymi rękami, nie jest jego największym osiągnięciem.
Dwadzieścia lat temu, okolica Tangelo Park w Orlando na Florydzie, była miejscem przestępstw, w którym ludzie bali się chodzić po ulicach. Odsetek ukończenia szkoły średniej przez uczniów w lokalnym liceum wynosił 25 proc. Po zgromadzeniu fortuny w branży hotelarskiej, Rosen zdecydował, że Tangelo Park potrzebuje odmiany.

Rosen rozpoczął swoje filantropijne wysiłki, płacąc rodzicom w Tangelo Park, wspólnocie około 3000 osób, za przedszkole dla ich dzieci. Kiedy te dzieci trafiły do szkoły średniej, stworzył program stypendialny, w którym zaproponował bezpłatną naukę na Florydzie na wszystkich uczelniach państwowych dla uczniów w okolicy.

W ciągu dwóch dekad od momentu rozpoczęcia programów, Rosen podarował prawie 10 milionów dolarów, a wyniki były imponujące. Odsetek kończących liceum uczniów to teraz prawie 100 procent, a wartość niektórych nieruchomości wzrosła czterokrotnie. Przestępczość, według badań przeprowadzonych przez University of Central Florida, zmalała o więcej niż połowę.

Daliśmy ludziom nadzieję – mówi Rosen. Daliśmy nadzieję dzieciom, a także ich rodzinom. Nadzieja to wspaniała rzecz.
Mieszkanka Tangelo Park, Georgia Gordan przyznała, że była gotowa wyprowadzić się 20 lat temu, mówiąc, że w okolicy roiło się od narkotyków i pamięta czas, kiedy ludzie bali się wychodzić z domów. Gordan postanowiła zostać, gdy Rosen zaproponował dzienną opiekę nad dziećmi, a jej córka w końcu dostała stypendium z programu Rosena.

 Zaoferować stypendium jednemu dziecku na raz, to jedno – mówi córka Gordany, Rachel Jones-Manuel. Ale zapewniać je nieprzerwanie, przez ponad 20 lat, jako rodzaj zachęty dla ludzi, aby poszli do szkoły, myślę, że to jest absolutnie wspaniała rzecz.
Rosen ma nadzieję, że inni prywatni darczyńcy zobaczą efekty jego programów stypendialnych i rozpoczną własne wersje programów w trudnych środowiskach w całym kraju. Z jego hojności nadal korzystają uczniowie tacy jak Kamillia Crawford, która jest studentką pierwszego roku w Central Florida i uczy się, aby zostać prawnikiem.

Chcę mieć pewność, że rozwijając swój potencjał pokażę światu prezent pana Rosena – mówi Crawford.

 

Źródło: http://www.today.com/news/millionaire-uses-fortune-help-kids-struggling-town-1C9373666

Dodaj komentarz