fbpx

Budynek ratunkowy gotowy do zamieszkania w ciągu 5 godzin

Po klęsce żywiołowej całe miasta muszą się odbudowywać. Jest to duże wyzwanie dla społeczeństwa dotkniętego żywiołem. W takich krajach jak Haiti przedsiębiorcy pomagają wykorzystać projekty mieszkaniowe, które wymagają minimum czasu i wysiłku do ich realizacji. Wiele mieszkań w szybkim czasie może zostać wybudowane i udostępnione ludziom, którzy utracili swoje domostwa.

Pieter Stoutjesdijk ukończył ostatnio Uniwersytet Techniczny w Delft z wyróżnieniem.

Mężczyzna ten wymyślił rozwiązanie tego problemu.

PopUpCity.net pisze – Obrabiarka sterowana numerycznie laserowo tnie płyty wiórowe MDF, które są potrzebne do złożenia domu. Do budowy nie używa się gwoździ ani śrub, ponieważ poszczególne elementy zaciskają się i trwale łączą. Technologię tę można porównać ze sposobem łączenia się klocków lego lub mebli na zatrzask. Żeby płyty zastosowane do produkcji były bardziej odporne na warunki zewnętrzne są pokrywane powłoką wydłużającą ich trwałość do minimum 15 lat.

Najważniejsze jest to, że budynki ratunkowe, które wymyślił Stoutjesdijk są pod każdym względem zaprojektowane do warunków tropikalnego klimatu na Haiti.

Dom z dużym dachem dającym dodatkowy cień zapewnia dobrą wentylację i może również zbierać deszczówkę. Konstrukcja dachu umożliwia podgrzewanie wody użytkowej.

 

Źródło: goodnewsnetwork.org

Dodaj komentarz