fbpx

Pies pomocnik ochrania swoją właścicielkę podczas napadu padaczkowego

Janaye choruje na poważny uraz mózgu (TBI), który powoduje regularne ataki.  Istnieje przez to ryzyko jeszcze większego urazu, ponieważ ona za każdym razem upada. Jej pies Colt jest w pełni wyszkolonym psem pomocnikiem, który potrafi ochraniać głowę swojej pani przed uderzaniem w podłogę.

Kobieta nagrała siebie udającą napady, co jest częścią szkolenia jej psa. Na filmie, widać Colta, który spieszy do Janaye, żeby położyć się pod jej głową i ochronić ją przed uderzaniem w podłogę w symulacji napadu.

Janaye pisze na youtube – Colt został tak wyszkolony, żeby robić to w sposób, który jest bezpieczny zarówno dla niego jak i dla mnie. Mnie podczas ataku tak naprawdę tam nie ma, więc nie byłabym w stanie powiedzieć, czy dobrze wykonuje swoją pracę, ale kiedy wykonujemy takie ćwiczenia wiem, że jest perfekcyjny.

Colt jest mieszanką wyżła Weimaraner i Labradora i został wybrany z miotu szczeniaków przez Janaye i psiego behawiorystę. Janaye sama wyszkoliła Colta, jako że posiada kilka lat doświadczenia w szkoleniu wojskowym K9s.

Zobaczcie ten niezwykły film:

 

 

Źródło: metro.co.uk

Tłumaczenie: Ola Hekert

Dodaj komentarz